Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 червня, 07:20:56

Електронна система голосування найнадійніша?

14.02.2013   16:55

Аби не сперечатися про кількість голосів по кожному питанню, депутати Чернігівської міськради вирішили встановити електронну систему голосування.

14 лютого у Чернігівській міській раді відбулася презентація системи голосування. Бренд-менеджер кампанії “TAIDEN” Ефім Маєвський представив технічні характеристики систем для конференц-залів. За його словами на сьогодні існує безліч варіантів: від простих з кількома кнопками та функціями, до мега-систем, які можуть не лише фіксувати голосування, а і бути корисними для прийому делегацій: забезпечувати синхронний переклад на багато мов та мати інші сучасні опції. Ціна такого устаткування в залежності від комплектації може коливатися від 800 тисяч гривень до мільйона.

Присутні на презентації депутати міської ради пояснили, що їм потрібна елементарна система голосування: “Три кнопки “За”, “Проти”, “Утримався”, система реєстрації та ідентифікації та мікрофон (щоб виступати з місця). І ще було добре аби обійтися без ремонту зали засідань міської ради”.

Цікавило присутніх питання: чи можна втрутитися в роботу системи голосування для спотворення результатів? За словами Єфіма Маєвського, система і програмне забезпечення надійно захищені від зовнішнього впливу. Результати голосування моментально транслюються на екран, а також є можливість перегляду поіменного голосування. Тож є ймовірність, що зробити “потрібний” результат неможливо. Крім того, в Україні є спеціальна організація, яка здійснює сертифікацію систем голосування. Мінімальний комплект обладнання для Чернігівської міськради на сьогодні коштує близько 700 тисяч гривень. І це без ремонту сесійної зали.

До речі, в Чернігівській обласній раді технічне обладнання системи для голосування також цієї фірми. Його вартість склала, за словами представників компанії близько 1,2 мільйона. А програмне забезпечення – розробка студентів ЧДТУ.

Останні новини Чернігівщини

Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20

Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.

Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36

Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.

Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13

19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.

Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44

З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.

Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини