Шість медзакладів Чернігівщини пілотують проєкт із розвитку амбулаторної реабілітаційної допомоги
Чернігівська ОВА разом із Міністерством охорони здоров’я і Direct Relief запускають новий медичний проєкт. Його виконуватиме Momentum Wheels for Humanity в Україні. Акцент - на розвитку амбулаторної реабілітаційної допомоги. Пілотуватимуть його 6 медзакладів у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені.
Меморандум підписали начальник ОВА В’ячеслав Чаус, міністр Віктор Ляшко, представники донорів і шести медзакладів на Раді громад.
«У кожній громаді, де є заклад охорони здоров’я, створюємо реабілітаційні відділення. Сьогодні ми з міжнародними партнерами допомагаємо Чернігівщині – підписали Меморандум про розвиток шести таких просторів. Це будуть як поточні ремонти, так і навчання спеціалістів для того, щоб у тих шести громадах запрацювала амбулаторна реабілітація. Це старт проєкту. Маємо надію, що він буде розширюватися. Разом вибудовуємо систему реабілітації і виконуємо доручення Президента», – розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Завдяки проєкту вдасться відремонтувати шість амбулаторних реабілітаційних відділень, закупити сучасне обладнання і провести навчання фахівців. Так, якісна і безоплатна реабілітація стане ще більш доступною для цивільних, ветеранів і військовослужбовців. Очікується, що 6 амбулаторних відділень зможуть охопити більше тисячі пацієнтів щороку в кожній лікарні.
«На Чернігівщині ті рішення, які є результатом спілкування Глави держави, Уряду й окремих міністрів, дуже швидко втілюються. Що стосується медичної допомоги – вдячні міністру Віктору Ляшку за підтримку прифронтових регіонів, зокрема і нашої області. Ті питання, які порушували громади, – доступність реабілітації, виділення додаткових коштів для наших лікарень – швидко вирішуються. Хочу подякувати і міжнародним партнерам за те, що пілотують проєкт саме в нашому регіоні», – сказав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
«Ми надзвичайно раді підтримати таку важливу ініціативу. Розпочали з Чернігівщини. Плануємо розширюватися. Дуже важливим є те, що проєкт допоможе перекваліфікувати спеціалістів, яких треба максимально залучати в процес. Щоб зробити сталий процес реабілітації високого рівня – потрібні спеціалісти, і проєкт допоможе в цьому», – зазначила директорка Представництва Momentum Wheels for Humanity в Україні Наталія Мельниченко.
Останні новини Чернігівщини
Спільні зусилля задля підтримки молоді: в області відбулася мережева зустріч 13:02
Днями у Чернігові відбулася мережева зустріч, що зібрала разом молодіжних працівників, представників органів влади, молодіжних центрів і просторів, молодіжних рад та всіх, хто долучається до реалізації молодіжної політики в громадах області.
Незаконна порубка дерев зі збитками 4,4 млн грн – групі «чорних» лісорубів повідомлено про підозру 12:58
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру чотирьом жителям Ніжинського району у незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, перевезенні, збуті незаконно зрубаних дерев, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 246 КК України).
У Чернігові поліцейські затримали двох грабіжників 12:47
Оперативники кримінальної поліції Чернігівського районного управління поліції «за гарячим слідом» встановили та затримали двох чоловіків, які вчинили зухвалий грабіж. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі.
Розвиток ветеранської політики на Чернігівщині: поліція підписала меморандум про співпрацю з ветеранськими організаціями 12:43
Начальник поліції Чернігівської області Іван Іщенко підписав меморандум про співпрацю з громадською організацією «Ветеранська спільнота України Серцевір» та комунальним некомерційним підприємством «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Повідомлення про призупинення гарячого водопостачання 10:55
До уваги споживачів КП «Теплокомуненерго»! З 15:00 20.08.2025 р. у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт тимчасово призупинено гаряче водопостачання в житлових будинках за адресами: