У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.
Через атаки росіян Михайло-Коцюбинський ліцей був частково зруйнований. У рамках програми «United 24» Кабмін виділив понад 59 мільйонів гривень на відбудову. Більше половини робіт уже виконали: утеплення, завершують внутрішні роботи на 2 поверсі та проводять опалення - планують встигнути до нового навчального року. До відновлення долучилися донори. Так, відремонтували та умеблювали найпростіше укриття коштом «AСTED» та БО «Допомога дітям України».
У ліцеї планують будувати протирадіаційне укриття - вже розробили проєктну документацію. Начальник ОВА В’ячеслав Чаус акцентував: дуже важливо, щоб діти мали комфортний і безпечний простір.
У минулому році придбали шкільний автобус за 3,4 мільйона гривень, з яких 3 мільйона - кошти держсубвенції, решту дофінансував місцевий бюджет. У планах на цей рік - поповнити шкільний автопарк ще одним автобусом.
«Із того, що треба зробити - відкоригувати проєктно-кошторисну документацію і завершити ремонт. Динаміка хороша», - відзначив В’ячеслав Чаус.
Наступною відвідали локацію, де можна отримати максимальну кількість різних послуг в одному місці. Саме так організували роботу центрів надання адміністративних і соціальних послуг, центру життєстійкості, амбулаторії й аптечного пункту у Михайло-Коцюбинському.
У центрі надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП) дбають про безбарʼєрність: обладнали систему відеозвʼязку з перекладачем жестовою мовою - для людей з порушенням слуху. Тепер люди, які не чують, можуть комфортно отримувати адмінпослуги. Відвідувачі мають вільний доступ до Wi-Fi, а для дітей є ігровий простір. Тільки за 2025 рік у ЦНАПі надали більше 5 тисяч адмінпослуг, для доступності - облаштували 11 віддалених робочих місць у старостатах.
«Поліклініку відремонтували коштом громади. Сучасний інтерʼєр, є зони для діток, нове обладнання й уважний медперсонал - бачив сам, як мама привела малечу на щеплення і дитина вакцинувалася без сліз», - розказав очільник ОВА.
Центр надання соціальних послуг (далі – ЦНСП) надає 14 соцпослуг, зокрема, з допомоги людям похилого віку та особам з інвалідністю, соціальної адаптації тощо. На базі центру працює фахівчиня із супроводу ветеранів – Марина Тупиця. Каже, що до неї звертаються і захисники, і їхні родини.
«Основні питання – документація, оформлення пакету документів, супровід до ТЦК, на ВЛК. Інколи люди приходять просто поспілкуватися. Найчастіше – це мами загиблих. Тобто тут є і психологічна компонента. Одна із ситуацій – це була мама зниклого безвісти захисника, яка у нас на обслуговуванні – на догляді вдома. На жаль, вона втратила здатність до самообслуговування і фізично не змогла б вирішити питання з оформленням документів по статусу безвісти зниклого. Тому ми їй з цим допомагали», - розповідає Марина Тупиця.
«У Михайло-Коцюбинському один із найкращих таких осередків в області. Марина Михайлівна справді опікується ветеранами, консультує їхніх рідних і родини загиблих. Говорили про те, щоб розширити географію послуг фахівця ще на дві громади», - сказав заступник голови ОДА Іван Ващенко.
У цій будівлі також планують створити ветеранський простір.
Там же зараз функціонує і центр життєстійкості. Цьогоріч сюди звернулися більше 1200 людей. Фахівці з соціальної роботи й психолог проводять різні тренінги, арт-терапевтичні заняття, розвиваючі ігри.
Університет третього віку обʼєднав старших мешканців громади. Вони мають спільне хобі - скандинавську ходьбу.
«У всій будівлі - хороший ремонт. Вдячний місцевій владі, яка профінансувала модернізацію цього простору. Головне, що він зручний і доступний для всіх. Це один із прикладів того, як громада працює над концепцією безбарʼєрності, ініційованою першою леді Оленою Зеленською», - акцентував В’ячеслав Чаус.
Принагідно відвідали Михайло-Коцюбинський будинок культури. Там у фойє облаштували молодіжний хаб за кошти ПРООН, де тепер проводять різні зустрічі.
У цьому ж приміщенні розташована бібліотека, яку відремонтували коштом громади. Бібліотекарка каже, що діти приходять – беруть книжки, читають.
У будинку культури обладнали укриття. Допомогли словацькі благодійники - БО «Людина в скруті» - профінансували ремонт за 3,5 мільйона гривень. Сховище використовують вихованці дитячого садочка «Пролісок», відвідувачі будинку культури та учні мистецької школи. Для дітей встановили ліжечка. Є вбиральні - враховані принципи інклюзивності. Укриття просторе і світле.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.