Перша річниця Меморандуму про співпрацю ОВА з громадськістю: що вдалося зробити
Рік тому Меморандум про співпрацю з Чернігівською ОВА підписали декілька інститутів громадянського суспільства. Серед них – представники коаліції «Сіверщина», Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців «Сіверщина», Антикорупційної громадської спілки «Совість», Чернігівської регіональної торгово-промислової палати, громадських організацій «Сяйво Сіверщини» та «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».
Вчораі в ОВА зібралися представники сторін, які укладали документ, щоб підбити підсумки роботи і визначитися із планами на наступний рік.
«Було чимало спільної роботи, передусім - контроль закупівель і витрат коштів місцевих бюджетів. Так, у рамках діяльності робочої групи «Прозорість і підзвітність», у співпраці з громадськістю провели моніторинг понад 11800 закупівель. Були випадки неефективного витрачання коштів - слідувала негайна реакція і швидкі рішення», - повідомив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
«Також спільно із громадськістю напрацювали зміни до Стратегії сталого розвитку Чернігівської області. Колосальна робота у надкороткі терміни», - додав перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.
На зустрічі були присутні президент Антикорупційної громадської спілки «Совість» Володимир Демиденко та уповноважений коаліції «Сіверщина», голова Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар.
Серед результатів річної співпраці, зокрема, мінімізація спекуляцій на темі відновлення, вирішення кадрових питань, напрацювання ефективного досвіду діалогу з вищими органами влади.
«Ще одне – у нас відбувається плідна співпраця у рамках функціонування президентської ініціативи – регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Зокрема, вдалося визначити шляхи співпраці контролюючих органів із ТЦК та СП, щодо захисту інтересів «білого бізнесу», - уточнив Володимир Демиденко.
«Хочу подякувати Чернігівській ОВА за те, що у такі складні часи влада нас чує. Якщо говорити про бізнес, нам вдалося зберегти бюджетоутворюючі компанії, вони лишилися в області – не релокувалися. І що стосується проблем бізнесу – тут є взаємодія з владою, я бачу лише позитив», - уточнив Віктор Лазар.
Президент АГС «Совість» Володимир Демиденко акцентував на тому, що на Чернігівщині ведеться відкритий діалог влади з громадськістю – завчасно узгоджуються спільні дії, що нівелює суперечливі погляди. Також він озвучив пріоритетні напрями роботи на 2025 рік.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50
Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».
Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40
Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.
Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37
Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.
Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36
3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.