Як український бізнес допомагає ветеранам повернутися до мирного життя: підсумки проєкту «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній»
За даними профільного Міністерства наразі кількість ветеранів та ветеранок в Україні перевищує 1 мільйон 300 тисяч осіб. Повноцінна їх реінтеграція у цивільне життя — це можливість бізнесу подолати нестачу кваліфікованих кадрів.
25 вересня 2024 року у Києві відбувся фінальний захід проєкту «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній» від ГО «Центр зайнятості Вільних людей», присвячений реінтеграції ветеранів у компанію.
Захід об'єднав понад 70 учасників з різних українських компаній, включаючи HR-спеціалістів, рекрутерів і керівників підприємств. Ключовий фокус заходу — показати практичний досвід українських компаній, які вже впроваджують програми реінтеграції ветеранів за підтримки ГО ЦЗВЛ. Серед них: НАК «Нафтогаз», Суспільне мовлення, Кернел, «Омега» та інші. Учасникам заходу був презентований спеціальний посібник, в якому описаний покроковий алгоритм розробки та впровадження таких програм у своїх компаніях.
Захід також став платформою для обговорення створення безбар'єрного середовища, яке дозволить ветеранам повернутися до професійного життя без перешкод. Тарас Ковалик, ветеран та керівник ветеранського напряму центру ініціатив «Повернись живим», підкреслив важливість правильної реінтеграції: «Я зустрічав компанії та людей, які виходили зі страху. І їм, скажемо так, було тяжко. І ветераном тяжко, тому що то більше про таке страждання, де умовно ветерана хочуть швидко зробити нормальним. І це дуже поганий початок. Максимально неправильний.»
Проєкт «Навігація повернення ветеранів» є частиною масштабного ветеранського напрямку організації — «Воїну — гідна праця». Він реалізовувався протягом 9 місяців (січень-вересень 2024 року) у чотирьох регіонах: Чернігівській, Харківській, Сумській та Київській областях. За цей час понад 290 компаній долучились до проєкту, а 10 компаній отримали додаткову підтримку в розробці програм для ветеранів. У межах заходу було проведено 83 навчальні події для колективів компаній та організовано Лабораторію кейсів з роботодавцями, яку відвідали 147 учасників.
Євтушенко Віктор, менеджер з організаційного розвитку НАК Нафтогаз України поділився досвідом, а також розповів про нову модель надання допомоги ветеранам, розроблену за участі в проєкті: «Перше коло підтримки — це координатори, які відповідають за зворотній зв'язок, первинну психологічну підтримку та створення здорової атмосфери в колективі. Друге коло — внутрішній центр експертизи, що займається визначенням потреб захисників та захисниць та розробкою програм адаптації. Третє коло — партнерська мережа, що надає спеціалізовані послуги, забезпечує навчання та обмін досвідом.»
Андросова Олена, керівниця відділу по роботі з людьми компанії «Омега» акцентувала увагу на головних інсайтах, які отримала компанія під час участі в проєкті: «Для нас шлях ветерана наразі починається з мобілізації, якщо ми кажемо про наших співробітників. Коли людину мобілізують, з нею зв'язується HR-менеджер, щоб провести опитування: чи все у людини є, як вона себе почуває, чи щось потрібно. Це робиться для того, щоб проінформувати людину, що компанія підтримує тих, хто перебуває у ЗСУ. Адже не всі, навіть ті, хто вже служить, знають, що вони можуть звернутися до компанії по допомогу: запчастинами, грошима або відкрити збір на щось дороговартісне.»
У рамках проєкту також буде створено онлайн-курс у співпраці з платформою Prometheus. Цей курс допоможе роботодавцям зрозуміти, як інтегрувати ветеранів у робочі процеси, як використовувати їхні навички та як створити інклюзивне середовище для працівників із військовим досвідом.
Цей проєкт відбувся за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.
Вебсайт: czvl.com.ua
Останні новини Чернігівщини
8 листопада: цей день в Україні і світі 08:54
ДЕНЬ 989 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 989 RUSSIAN AGRESSION
10 громад із Чернігівської області розпочинають роботу над стратегіями розвитку 14:08
Сформулювати бачення майбутнього та розробити стратегію розвитку допоможуть громадам із трьох прикордонних областей експерти ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень».
Розмінування Чернігівщини триває: майже 40 тис. га сільгоспугідь очищено від вибухонебезпечних предметів 09:46
Через війну потенційне забруднення вибухонебезпечними предметами Чернігівської області перевищує 350 тисяч га. Із них близько 300 тисяч (а це землі загального призначення, сільгоспугіддя, ліси та водойми) потребують обстеження та розмінування.
Olympic Dreams: третій японський кемп олімпійського резерву України 09:31
В рамках міжнародного проєкту спортивних таборів Olympic Dreams юні українські дзюдоїсти з Бучі, Гостомеля, Ірпеня та Чернігова майже місяць тренувались у найкращих майстрів дзюдо в Японії.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:24
Протягом минулої доби зареєстровано 3 пожежі.