Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 01:30:33

За сертифікати «єВідновлення» придбано вже 151 оселю: 129 з них – в обласному центрі

05.09.2024   09:25Агенцiя

Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня та додав, що загальна сума цих реалізованих сертифікатів – майже 236 мільйонів гривень.

   «Переважно купують квартири (126 одиниці житла). Також придбано 23 приватних будинки та 2 садових. Загалом сформовано наразі 553 сертифікати на 780 мільйонів гривень. Всього ж подано 982 заяви», – повідомив спікер.

Триває кампанія і з розгляду заяв на отримання компенсації для самостійної відбудови – вже подано 220 заяв, з них за 127 – нарахована компенсація на суму 253 мільйони гривень.

Стосовно пошкодженого майна в області подано майже 5 тисяч заяв, з них за 2744  нараховано виплати на загальну суму 274 мільйони гривень.

До розмови з медіа доєднався і Руслан Марченко, голова ГО «Український голос громад».

Він нагадав, що після завершення ремонтних робіт особа має подати повідомлення про використання компенсації (через застосунок Дія чи ЦНАП). Комісія ОМС може здійснити проміжну (після освоєння коштів першого платежу під час капітальних ремонтів) та кінцеву верифікацію (після завершення всіх ремонтних робіт). Подаючи повідомлення важливо надати комісії ОМС чеки, накладні, договори та фото про проведення ремонтних робіт.

    «Кінцеву верифікацію проведуть лише у частини заявників (тільки 5%), які будуть визначені автоматично системою. Якщо ж особа не подала звіт про використання компенсації, то для неї верифікація буде проводитися в обов'язковому порядку», – зауважив спікер.

Придбати ж будівельні матеріали та замовити роботи можна тільки в організаціях – партнерах «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/.

Ще одне важливе питання – компенсації за пошкоджене чи знищене житло внутрішньо-переміщеним особам, які переїхали до Чернігівщини з інших областей.

    «Наразі ВПО звертаються до органів місцевого самоврядування нашого регіону. Втім, порядок розгляду їх заяв на отримання компенсації інший. Внутрішньо-переміщеним особам необхідно подати заяву через застосунок Дію в загальний реєстр пошкодженого майна. Там вказати всю потрібну інформацію і адресу пошкодженого або знищеного житла. Її розгляне той орган місцевого самоврядування, в компетенції якого знаходиться територія, вказана в заяві», – пояснив Сергій Куреня.

Ще раз спікери нагадали про припинення права власності.

Якщо особа хоче отримати компенсацію на самостійну відбудову чи отримання сертифікату, то право власності необхідно припинити тільки тоді, коли комісія розглянула заяву, сформувала відповідне рішення і внесла його в реєстр. Особа отримає повідомлення про це в Дії.

А Руслан Марченко додав, що раніше, якщо у об’єкта нерухомості було декілька співвласників, то заяву на припинення права власності необхідно було писати всім без виключення одночасно. Зараз припинити право власності можна незалежно від іншого співвласника.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини