МНС радить, як не зіпсувати Новорічні свята
Співробітники Територіального управління МНС України вітають мешканців і гостей області з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай ці свята принесуть у Ваші оселі гарний настрій, радісні відчуття, родинне тепло й благополуччя та здійснять всі Ваші найзаповітніші мрії. З цим пропонуємо звернути увагу на ряд наших порад, аби не зіпсувати святкові дні ані собі, ані оточуючим людям.
При установці ялинок чи сосен, для зручності й безпеки встановлюйте їх на надійну підставку та так, щоб вони не заважала евакуації людей з приміщення на випадок пожежі. Для ілюмінації використовуйте тільки гірлянди заводського виготовлення, заздалегідь перевіривши їх справність. Пам'ятайте, що прикраси та святкові костюми, які зроблені з синтетики, вати, паперу та інших легкозаймистих матеріалів, дуже небезпечні з пожежної точки зору. Сприяє розвитку пожежі й хвоя, яка швидко висихає. Тож щоб свято було зіпсовано, достатньо лише джерела вогню, яким може стати хлопавка, бенгальський вогник або свічка, не кажучи вже про петарди та феєрверки.
Окремої уваги заслуговують піротехнічні вироби, які є дуже небезпечними. При їх покупці обов’язково переконайтеся в наявності сертифікатів відповідності вимогам безпеки. Якщо останні відсутні, то реалізація та використання такої піротехніки заборонена. Також перевірте термін придатності виробу. Зазвичай він не більше року, бо потім пороховий заряд злежується і при користуванні простроченою, а також вологою піротехнікою, вона може вибухнути набагато раніше, ніж це передбачено заводом виробником.
Продавати піротехнічні вироби мають право тільки суб'єкти господарювання за наявності ряду відповідних на те документів, в тому числі копії свідоцтва (довідки) про проходження спецпідготоки та допуску до роботи з піротехнікою.
При зберіганні побутової піротехніки, необхідно вжити заходів щодо унеможливлення безконтрольного доступу до неї неповнолітніх, а також вірогідності випадкової ініціалізації внаслідок використання відкритого вогню, куріння, дії нагрівальних приладів тощо.
Застосування піротехнічних виробів повинно здійснюватися відповідно до інструкції. Не можна використовувати їх у зоні, заборонений рішеннями органів місцевого самоврядування. Небезпечно ударяти по піротехнічним виробам, тягти за гніт, переносити в кишенях, під одягом, користуватися в нетверезому стані, залишати без догляду, кидати під ноги перехожих, із вікон, балконів, дахів будівель та чинити інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.
Після приведення в дію піротехніки, незалежно від того спрацювала вона чи ні, не підходите до неї 15-20 хвилин, адже Ви не бачите процесу, який відбуває усередині (ґніт може ще повільно горіти і тоді виріб дострілює).
Користуватися піротехнічними виробами можна на відстані не ближче 50-ти метрів від будівель та споруд, а АЗС чи інших вогненебезпечних об’єктів - 100-150 метрів. Пам’ятайте, що феєрверки, ракети можуть залетіти у вікна або на балкони квартир і спричинити пожежу.
Слід пам’ятати, що пожежа може спалахнути як миттєво, що призведе до травмування людей, так і непомітно через декілька годин після процесу тління, коли у приміщенні нікого не буде, або люди ляжуть відпочивати. Тож будьте уважними та обережними. Не влаштовуйте небезпечні розваги з вогнем та вибухо- і пожежонебезпечними предметами. Виходячи з приміщення або лягаючи відпочивати, вимикайте електропобутові та опалювальні прилади.
Захоплюючись своїми справами, не забувайте про дітей, які залишившись без нагляду, можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем. Пам’ятайте, що зловживання алкоголем значно уповільнює відчуття небезпеки і тому це часто є причиною надзвичайних подій з непередбачуваними наслідками.
Якщо Ви виявили запах диму або побачили горіння, одразу викликайте оперативно-рятувальну службу за номером телефону 101. Одночасно з цим, не створюючи паніку, виведіть на вулицю людей (в першу чергу дітей, інвалідів та осіб похилого віку) та за допомогою первинних засобів пожежегасіння приступіть до гасіння осередку пожежі.
Володимир Муха, начальник ТУ МНС у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.