«Юридичний компас» – в обласному центрі створено інформаційний центр надання правничої допомоги ветеранам та членам їх родин
Такий центр запрацював на базі Національного університету «Чернігівська політехніка». Проєкт – результат грантового конкурсу для органів самоврядування на покращення доступу до правосуддя у цільових громадах.
І хоча робота ще триватиме до серпня поточного року, вже є багато напрацювань.
Про результати ініціативи говорили днями під час круглого столу в Чернігові.
За словами Олени Козинець, членкині ГО «Асоціація правознавців Чернігівщини», проєкт спрямований на підвищення рівня обізнаності ветеранів та членів їх сімей про права, захист та правничі послуги.
«З квітня (початок проєкту) по липень їх [правничі послуги - ред.] уже отримали 104 ветерани та члени їх сімей із семи тергромад регіону (Чернігівська, Іванівська, Коропська, Менська, Михайло-Коцюбинська, Ріпкинська та Сновська)», – наголосила спікерка.
Звернутися за допомогою можна не тільки в інформаційний центр: консультанти - представники проєкту (серед яких і студенти юридичного факультету університету) також здійснюють виїзди у віддалені від обласного центру громади.
Також у межах проєкту для ветеранів та членів їх сімей надруковано та поширено матеріали про те, де і як можна отримати правничу допомогу, а також про пільги у сфері охорони здоров’я, освіті, трудових відносинах, соціальному обслуговуванні тощо.
«Втім, основним викликом для нашої команди стало те, що люди не вірять в можливість захистити свої права. А подання позову до суду вважають марною справою», – зауважила Олена Козинець.
Тому мета «Юридичного компасу» – переконати людей в протилежному, довести, що за свої права треба боротися і допомогти це зробити.
За словами Олександра Красногора, голови ГО «Асоціація правознавців Чернігівщини», проєкт об’єднує досвід юристів-практиків та ентузіазм студентів-правників. Ветерани отримують кваліфіковану юридичну допомогу, а студенти – безцінний практичний досвід та можливість застосувати свої знання для реальної допомоги людям.
Іван Ващенко, заступник голови ОДА, також долучився до розмови:
«Це дійсно дуже корисний проєкт. Якщо ми говоримо про ветеранів та членів їх родин – це не просто розповісти про їхні права, а необхідно максимально їх провести від точки звернення до вирішення. Дійсно правильно, коли до процесу долучена молодь, бо це наше сьогодення. А це в першу чергу не тільки правничий досвід, а й комунікаційний. Адже ветерани і члени їх родин – люди, які мають певний гіркий досвід і тут важливо правильно підбирати слова».
Проєкт «Юридичний компас» реалізує ГО «Асоціація правознавців Чернігівщини» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.