Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 05:58:23

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення»

12.07.2024   15:15Агенцiя

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

 Про це розповів в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

    «Загалом по пошкодженому майну подано 4654 заяви, з них по 2,5 тисячі – нараховані відповідні виплати. Сума нарахувань по цьому виду компенсації становить 250 млн гривень. По знищеному майну на сертифікати в області подавались 907 заявників, з них вже сформовано 429 сертифікатів на суму 619 млн гривень. Також активно триває кампанія по розгляду заяв на отримання компенсації для відбудови – вже подано 200 заяв, з них по 85 – нарахована компенсація на суму 173 млн гривень».

Триває й процес реалізації житлових сертифікатів. Так, наразі в області придбано 149 одиниць житла на суму 234 млн гривень.

Також спікер нагадав про алгоритми отримання компенсацій. Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене житло необхідно:

    подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно шляхом заповнення онлайн-форми у Дії;
    відкрити електронний рахунок в одному з банків-партнерів програми;
    подати заяву на отримання компенсації через Дію, ЦНАП або нотаріуса (розгляд здійснюється в порядку електронної черги);
    дочекатись обстеження комісією органів місцевого самоврядування, після якого буде прийнято рішення про отримання компенсації чи відмову в ній.

Щодо капітального ремонту – алгоритм схожий. У разі визначення комісією потреби у капітальному ремонті громадянину нараховуються суми для проведення відповідних робіт у розмірі: до 350 тис. грн – на відновлення квартири і до 500 тис. грн – приватного будинку.

Кошти надходять на електронний рахунок і можуть бути використані на будівельні матеріали або виконання робіт. Проте реалізувати їх можна лише з організаціями, які є партнерами програми «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/. Також після отримання першої частини коштів  та проведення ремонтних робіт необхідно подати проміжний звіт через Дію, і вже потім після верифікації інформації особа отримає решту компенсації.

У разі ж отримання житлового сертифіката громадянин має знайти житло, яке йому готові продати, забронювати кошти через застосунок Дія та звернутись до нотаріуса або державного реєстратора про припинення права власності на житловий об’єкт. Тільки після цього можна оформити договір купівлі-продажу.

Якщо ж майно було повністю знищене, спочатку потрібно припинити право власності на об’єкт, а потім подати повідомлення про початок будівельних робіт.

У разі виникнення будь-яких питань щодо участі у програмі необхідну інформацію можна отримати на офіційному сайті «єВідновлення» або звернувшись до Управління містобудування та архітектури ОДА, комісій органів місцевого самоврядування та громадських організацій, які надають відповідну допомогу.

Про практичну реалізацію будівельних та ремонтних робіт розповів підприємець, учасник програми «єВідновлення» Євгеній Сидоренко.

    «Спочатку ми оцінюємо пошкодження, які отримав об’єкт. Потім починається власне процес відбудови. Ми все детально обговорюємо та узгоджуємо з замовником. Також забезпечуємо повний супровід, зокрема, допомагаємо у налагодженні комунікації з магазинами стосовно придбання матеріалів та їх доставки».

Зазначимо, що для забезпечення максимально ефективного процесу проміжної верифікації важливо зберігати чеки, накладні і договори, а також здійснювати фотофіксацію будівництва або проведення ремонтних робіт.

Із відновленням житла (в основному приватних будинків) вже близько двох років мешканцям області допомагає Благодійний фонд «Дах-Чернігів».

    «Це волонтерський формат «єВідновлення». Наш фонд допомагає не тільки наданням будівельних матеріалів, а й об’єднує волонтерів, зокрема фахівців у будівельній галузі, – зазначив керівник благодійної організації «Благодійний фонд «Дах-Чернігів»Андрій Олексієнко. – Виплат, які люди отримують за програмою не завжди вистачає на купівлю матеріалів і проведення якісних робіт. Тому ми на безкоштовній основі допомагаємо з цим насамперед соціально вразливим верствам населення».

Сергій Куреня додав, що існує й категорія людей, які отримали відмову у наданні компенсації з тих чи інших причин (наприклад, внаслідок відсутності документів або комунікації із співвласником), тому допомога таких організацій наразі дуже важлива.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Модульна клініка первинної медичної допомоги днями запрацює у Кіптівській громаді 17:02

Її дещо раніше встановили у селі Чемер у рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Нові гранти для молоді

Нові гранти для молоді 16:58

Ще більше можливостей для бізнесу з оновленою грантовою програмою Власна справа /грант/, яку адмініструє Державна служба зайнятості!

Очільниця

Очільниця "Слуги народу" Олена Шуляк: Важливо, щоб ветерани мали місце в політиці – на національному, регіональному та місцевому рівнях 14:18

На перших післявоєнних виборах ветерани повинні мати можливість балотуватися і в парламент, і на місцевих виборах – Олена Шуляк

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 17 чернігівців, за знищене – троє містян 12:00

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 16 жовтня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсацій за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України.

Хотів купити ноутбук, а втратив 16 тисяч: поліція радить оплачувати покупки тільки після отримання

Хотів купити ноутбук, а втратив 16 тисяч: поліція радить оплачувати покупки тільки після отримання 11:11

Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Чернігівщини бути обачними під час покупок в соцмережах та на сайтах безкоштовних оголошень.