Андрій Дериземля: "Граємо у футбол, потім йдемо в сауну"
Учора, в понеділок, збірна України з біатлону розпочала підготовку до нового сезону. Спортсменів поділили на дві групи, одна з них починає готуватися в Сумах, а друга — в Чернігові.

Андрій Дериземля
Про те, як відпочивали біатлоністи і як тренуються влітку, розповів лідер нашої збірної Андрій Дериземля.
— Андрію, як пройшла відпустка?
— У мене не дуже. Я ж мав ще змагання на Камчатці, так що мій попередній сезон дуже затягнувся. Відпустка почалася щойно 16 квітня. У нас в сім'ї маленька дитина, їй лише рік і два місяці, тож ми вирішили не їхати у далекі подорожі. Махнули лише до батьків на Сумщину.
А потім почалося... Спочатку донька захворіла, потім син, далі я. Одне слово, усю відпустку ми лікувалися. (Усміхається). А в останній тиждень я почав тренуватися — самостійно. Нам не можна зовсім відмовлятися від фізичних навантажень, доводилось працювати в полегшеному режимі.
— За роботою засумували?
— З одного боку, так. Є вже бажання постріляти, мені бракує зброї. А з другого — ще хочеться відпочити, адже попереду літо.
— З партнерами по збірній у відпустці контакти підтримуєте чи забуваєте один про одного?
— Ні. бачимось, телефонуємо один до одного, ходимо в гості. На нашій тренувальній базі в Чернігові ми збираємося кожного четверга і граємо у футбол, потім йдемо в сауну. А в неділю граємо у волейбол або хокей. Так що всі, хто нікуди не поїхав, радо проводять час разом.
— І хто у збірній біатлоністів найкращий футболіст?
— Роман Прима. Він свого часу займався футболом і з м'ячем на "ти". Його брат Артем теж непогано грає. Та всі розуміються на цій грі.
— Ваші партнери теж відпочивали удома?
— Як хто. Роман Прима з дружиною літав в Емірати. Сергій Седнєв і Олександр Біланенко їздили в Трускавець. Їм ще минулого року вручили безплатні путівки на цей курорт, але тоді вони ними не скористалися.
— З чого починається підготовка біатлоністів до нового сезону?
— Загалом кажучи, це стрілецький збір. Вправ безліч. Лягаєш, вставляєш магазин, натискаєш курок, підводишся. Тобто все як при стрільбі, але без набоїв. Це дуже важке тренування, обдерті лікті горять... Але без цього ніяк. Далі йдуть стрілецькі вправи з набоями, потім стаємо на лижоролери, бігаємо втягувальний крос, їздимо на велосипеді...
— Коли у вас перші літні змагання?
— Аж наприкінці серпня. Це буде чемпіонат України. А літній чемпіонат світу відбудеться в Росії у вересні. У ньому ми теж братимемо участь.
— Як реагує організм на навантаження у спеку? Адже ви звикли працювати, коли надворі мороз...
— За роки у спорті організм звикає до всього. Буває, біжиш на ролерах, а надворі плюс 35. А взимку гаруєш при мінус 15. Така вже наша робота.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.