Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:02:21

“Десна” в руках у колишнього боксера

31.01.2012   09:11Агенцiя

“Десна” – чернігівська футбольна команда. У 2008 році футболісти жили прекрасно, обідали в ресторані “Океанія”, знімалися в кліпах напівголі… Тоді господарем був Олексій Савченко. Але він поїхав, а з ним і свято.

У 2010 році команда перейшла в другу лігу, та й взагалі здавалося – “Десні” прийшов кінець, її не буде. Гроші закінчилися і становище було катастрофічним. Але самого гіршого не сталося. “Десна” збереглася, грає. Хто займається футбольним клубом зараз?


“Так вийшло, Земляки!”

Власником клубу в Чернігові називають Юрія Тимошка – чернігівця, який став киянином. Подейкують, що за ним ще стоять “великі люди”. Юрій Тимошок також президент клубу, з літа 2010 року. Тоді ж пройшла інформація, що “Чернігівспиртгорілка” буде фінансувати “Десну”. 48-річний підприємець Юрій Тимошок – голова наглядової ради Чернігівського лікеро-горілчаного заводу. Раніше очолював ДП “Холминський спиртзавод” (Корюківський район) та підприємство “Сумиспирт”. Подзвонила Юрію Миколайовичу до Києва.

– Вас називають власником “Десни”. Це так?

– Я співвласник. Володіє “Десною” група осіб, які керують компанією БСМ (Бізнес Спорт Милосердя). До неї входить група підприємств. Вони займаються консалтингом, лікеро-горілчаною промисловістю, будівництвом, благодійністю. Я теж є співвласником. Батьки з Чернігова, але вже давно живуть у Києві. Я там і народився. А всі літні канікули в дитинстві проводив у Чернігові. Бабусі, дідусі, брати, сестри, вся моя рідня – у Чернігові.

– Любите футбол?

– Люблю спорт. Мої друзі і співвласники взагалі професійні футболісти. Один з них закінчив інфіз (інститут фізкультури), факультет футболу – Олексій Чеботарьов. – За словами Тимошка, Олексій Чеботарьов – другий співвласник “Десни”. – Ми є власниками удвох із Чеботарьовим. Хто в якій долі, вказувати не варто. Чеботарьов – президент компаній і керівник бізнесу. Публічності не любить. Він в основному за кордоном. Спортсмен. Є й досягнення. Чемпіонат Києва з тенісу вигравав.

– А ви?

– Свого часу віддав дуже багато спорту. Я боксер (спортивне товариство “Спартак”).

– За які гроші утримується клуб “Десна”?

– За власні зароблені.

– Правда, що Чернігів ні копійки не виділяє?

– Ну так.

– У клуба були проблеми з фінансуванням. Ви його врятували?

– На момент, коли футбольний клуб потрапив до нас в руки, він практично не існував.

– З чиїх рук дістався клуб?

– З рук Поворознюка (Олександр Поворознюк, генеральний директор ТОВ “Агрофірма “П’ятихатська” (Петрівський район Кіровоградської області. Був власником і президентом клубу з травня 2009 року. – Авт.). Але я його ніколи не бачив.

– Чому вирішили врятувати чернігівську “Десну”?

– Та вже якось так вийшло. Земляки!

– Як оцінюєте умови, в яких тренується “Десна”?

– Ви ж бачили, як грає команда. Грати добре, не готуючись, не тренуючись і живучи впроголодь, неможливо.

В даний час команда проживає під Києвом в лісі на спартаківської базі. Хороше харчування, хороші умови життя. 10 лютого команда їде до Криму на збори. Гарне місце, чотири футбольних поля. І ви не забувайте, це друга ліга. У другій лізі фінансування, як у чернігівської команди, в країні вже і немає. За словами Тимошка, в Чернігові умови теж хороші: відмінний стадіон, непоганий гуртожиток. База “Десни” на стадіоні Гагаріна в Чернігові.

– З Олімпійським навчально-спортивним центром у вас договір оренди?

– Так, є якась договірна база.

– Чи надається на безкоштовних умовах?

– Це довга історія. Ми граємо на цьому стадіоні. Люди купують квитки, гроші за квитки йдуть на стадіон. Таким чином ми оплачуємо своє існування на цьому стадіоні.

На стадіоні гуртожиток для спортсменів. І для борців, і для атлетів, і для футболістів. Точно не знаю, скільки там номерів. Чернігівський стадіон – це держвласність і на неї зараз виділили більше 6 мільйонів. Міністерство. Виділяти гроші на реконструкцію стадіону не наш обов’язок. Ми і так несемо дуже серйозний фінансовий тягар.

– Як ви вважаєте, які шанси у “Десни” вийти в першу лігу?

– Стовідсоткові. Там зараз дуже хороші спортсмени. Якщо буде можливість оплачувати їхню працю постійно, то рівних у другій лізі немає. Зараз проходить кубок Макарова. Першу частину турніру закінчили на першому місці. Тренер мені подобається.

– Чому в команді мало чернігівців?

– Їх відсотків 30. Це не так мало. Ми орієнтуємося не на те, хто де живе. А на те, хто як грає.


“Що буде завтра, невідомо”

Це ж питання (про чернігівців) задала директору ФК “Десна” 47-річному Ігорю Ушаруку. Його зустріла на стадіоні ім. Гагаріна. Тут команда знаходиться п’ять місяців на рік. Він з Києва, закінчив там Київський університет фізкультури і спорту. У минулому – головний тренер ДЮСШ Києво-Святошинського району.

– Усього в штаті “Десни” 23 футболіста. З них – 14 осіб із “старого складу”, – говорить він. Чернігівці – Володимир Чуланов, Малей, Ярослав Сердюк, Олександр Кожем’яченко.

Ігор Ушарук не вважає умови в Чернігові такими вже гарними.

– Чого саме не вистачає?

– Бази у “Десни” не існує. За 50 років існування клубу її не з’явилося! Був час, і земля виділялася, але потім все кудись зникло. Куди, одному Богу відомо. Олімпійський навчально-спортивний центр “Чернігів”, стадіон імені Гагаріна надає нам поля – центральне і запасне. Але що буде завтра, не відомо. А зараз куди не приїдь, скрізь платити потрібно. Півтори години тренування на полі – 1200-2000 гривень. Треба щось вирішувати. Або вже все поховати і сказати, що футбол Чернігову не потрібен. А взагалі, проблеми є скрізь. Не можу сказати, що у нас в місті найгірше.

Про умови тренувань “Десни” запитала у головного тренера. Олександр Дериберін, головний тренер “Десни”:

– Завжди хочеться чогось кращого. На стадіоні Гагаріна для футболістів 17 місць. Ремонт там більш-менш: пластикові вікна, відремонтовані стіни, нові ліжка, санвузли. Котельня застаріла, і коли холодно, то холодно. Те, що директор Овчаренко може робити, він робить. Дякуємо. Але завжди потрібно рухатися вперед. А про умови … Це ж не база “Динамо-Київ” або “Шахтаря”. Слава Богу, що є й це.

23 серпня 2007 новим господарем клубу став Олексій Савченко – голова ГО “За Чернігів!”. У сезоні 2007/08 “Десна” посіла 4-е місце у першій лізі.

23 жовтня 2008, коли на початку нового сезону клуб був серед аутсайдерів першості, президент “Десни” Олексій Савченко зробив скандальну заяву про причину успіху в попередньому сезоні:

Олексій Савченко: “Грала не “Десна”, а грали мої “бабки” та амбіції. Кожна гра мені коштувала від 5 до 15 тисяч доларів. Я можу пофамільно назвати суддів, які брали гроші, і людей, які їх їм давали. Коли я перестав їм платити, то став таким і спортивний результат, який нині і заслуговують футболісти”

У листопаді 2008 року Олексій Савченко заявив про продаж 50% чернігівського клубу за 10 млн. гривень – співвласником став народний депутат України від Партії регіонів, власник групи компаній “Олімп” Павло Климець. Ця угода стала найдорожчим продажем футбольного клубу в історії української першої ліги.

А потім настали важкі часи. Не було за що і на матч з’їздити. Футболісти страйкували, вимагали зарплату…

Газета тижневик “Весть“

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини