«Характер – спортсмен. Спорт та війна»: у Чернігові відкрили виставку, присвячену полеглим на війні спортсменам
25 лютого, з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення рф на територію України, в Чернігівському обласному історичному музеї ім. В. В. Тарновського відкрили виставку «Характер — спортсмен. Спорт та війна» присвячену спортсменам Чернігівщини, що загинули на війні.
Головними героями виставки є тринадцять воїнів-звитяжців, які загинули захищаючи незалежність України, серед яких: Віктор Запека, Сергій Телушков, Дмитро Музирьов, Євген Звонок, Юрій Ворона, Денис Пономаренко, Ярослав Рудич, Дмитро Романченко, Максим Суржик, Олексій Дяговець, Ярослав Пінчук, Сергій Лисюк, Андрій Педора. Різних за освітою, фахом, родом занять, всіх їх об’єднав спорт і любов до України.
На виставці представлені близько 200 експонатів, які надали родини загиблих, чернігівські спортсмени і тренери, ветерани ЗСУ та речі, знайдені під час музейних експедицій: документи, світлини, нагороди, спортивна і військова форма, спортивний інвентар та інші предмети, що презентують реалії російської агресії.
Також в експозиції представлені промовисті докази, що свідчать, як російський агресор, не дотримуючись правил ведення війни, нищить спортивну інфраструктуру. З початку повномасштабної агресії російської федерації 12 спортивних об’єктів на Чернігівщині піддавалися обстрілам і бомбардуванням. Два з них – державне підприємство «Олімпійський спортивний навчальний центр «Чернігів» і навчально-спортивна база Чернігівської СДЮШОР з лижного спорту – були вщент зруйновані. Інші зазнали значних пошкоджень.
Попри всі труднощі спорт на Чернігівщині живе й розвивається. Спортсмени тренуються, змагаються і виборюють нагороди.
«Вшанування пам'яті загиблих спортсменів, підтримка їхніх родин – одне із головних завдань нашої виставки. Ми вдячні тим, хто став до лав захисників України, волонтерам, чернігівським спортсменам, які представляють нашу державу на міжнародних змаганнях – це потужний меседж світовій спільноті, що наш народ бореться і здатен перемагати» – в.о. директора Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського Максим Блакитний зазначив, що мета виставки – продемонструвати силу українського мистецького опору.
Департамент культури і туризму, національностей та релігій
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.