«Характер – спортсмен. Спорт та війна»: у Чернігові відкрили виставку, присвячену полеглим на війні спортсменам
25 лютого, з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення рф на територію України, в Чернігівському обласному історичному музеї ім. В. В. Тарновського відкрили виставку «Характер — спортсмен. Спорт та війна» присвячену спортсменам Чернігівщини, що загинули на війні.
Головними героями виставки є тринадцять воїнів-звитяжців, які загинули захищаючи незалежність України, серед яких: Віктор Запека, Сергій Телушков, Дмитро Музирьов, Євген Звонок, Юрій Ворона, Денис Пономаренко, Ярослав Рудич, Дмитро Романченко, Максим Суржик, Олексій Дяговець, Ярослав Пінчук, Сергій Лисюк, Андрій Педора. Різних за освітою, фахом, родом занять, всіх їх об’єднав спорт і любов до України.
На виставці представлені близько 200 експонатів, які надали родини загиблих, чернігівські спортсмени і тренери, ветерани ЗСУ та речі, знайдені під час музейних експедицій: документи, світлини, нагороди, спортивна і військова форма, спортивний інвентар та інші предмети, що презентують реалії російської агресії.
Також в експозиції представлені промовисті докази, що свідчать, як російський агресор, не дотримуючись правил ведення війни, нищить спортивну інфраструктуру. З початку повномасштабної агресії російської федерації 12 спортивних об’єктів на Чернігівщині піддавалися обстрілам і бомбардуванням. Два з них – державне підприємство «Олімпійський спортивний навчальний центр «Чернігів» і навчально-спортивна база Чернігівської СДЮШОР з лижного спорту – були вщент зруйновані. Інші зазнали значних пошкоджень.
Попри всі труднощі спорт на Чернігівщині живе й розвивається. Спортсмени тренуються, змагаються і виборюють нагороди.
«Вшанування пам'яті загиблих спортсменів, підтримка їхніх родин – одне із головних завдань нашої виставки. Ми вдячні тим, хто став до лав захисників України, волонтерам, чернігівським спортсменам, які представляють нашу державу на міжнародних змаганнях – це потужний меседж світовій спільноті, що наш народ бореться і здатен перемагати» – в.о. директора Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського Максим Блакитний зазначив, що мета виставки – продемонструвати силу українського мистецького опору.
Департамент культури і туризму, національностей та релігій
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке розповсюджувало психотропи 13:11
Служба безпеки та Національна поліція у Чернігівській області припинили діяльність злочинного угруповання, яке налагодило канал збуту наркотичних речовин по всій території України.
Роботи майстра з Чернігівщини – серед учасників всеукраїнського мистецького проєкту в Києві 13:07
У Національній академії мистецтв України 22 квітня відбулося відкриття мистецького проєкту «Знаки та символи у народному мистецтві».

Шанс для дітей із кризових родин: у парламенті презентували законопроєкт про наставництво 12:37
У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт, що передбачає системне впровадження інституту наставництва для дітей. Ініціаторами виступили народні депутати від партії "Слуга Народу".

Часопис, що завжди пам’ятає минуле: «Сіверянському літопису» – 30! 12:34
23 квітня в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу «Краєзнавець» відбулося відзначення цікавої та визначної події – 30-річчя започаткування унікального регіонального часопису – історико-краєзнавчого і просвітницького журналу «Сіверянський літопис».

На Чернігівщині затвердили Програму комплексного відновлення області 11:27
Чернігівщина однією із перших затвердила Програму комплексного відновлення області. Таке рішення ухвалили депутати під час пленарного засідання 23 сесії обласної ради восьмого скликання. «За» - 44 голоси.