Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 вересня, 02:20:10

28 травня: цей день в Україні і світі

28.05.2024   10:48Агенцiя

ДЕНЬ 825 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 825 RUSSIAN AGRESSION

28 травня відзначають Всесвітній день голоду, День міжнародної амністії, Міжнародний день дій за здоров'я жінок, День менструальної гігієни.

В Україні - День поліцейського офіцера громади, День краєзнавства, у США - День гамбургера.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Микити Сповідника, єпископа Халкидонського; священномученика Євтихія, єпископа Мелитинського.

День поліцейського офіцера громади

28 травня в Україні відзначають День поліцейського офіцера громади. Цього дня вшановують роботу поліцейських офіцерів громади та звертають увагу на те, як Україна змінює стратегію роботи поліції.

У межах міжнародної практики, відомої як community policing, такі поліцейські живуть і працюють у конкретній територіальній громаді, щоб збільшити присутність місцевих поліцейських, сприяти комунікації з мешканцями, підтримувати порядок, запобігати правопорушенням і злочинам, розв'язувати конфлікти і залучати до співпраці місцевих жителів.

Всеукраїнський день краєзнавства

Мета дня - зробити доступною для широких мас історію, культуру та звичаї нашого народу. Свято має привернути увагу представників владних структур, освітніх закладів, громадських організацій та особисто кожного громадянина нашої країни до вкрай важливої для нас і наших нащадків дисципліни, що має назву "Краєзнавство".

1925 року в Харкові розпочалася I Всеукраїнська конференція з краєзнавства, під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства;

Всесвітній день голоду

Всесвітній день голоду є всесвітньо визнаним днем, який щорічно відзначають 28 травня з метою підвищення обізнаності про критичну проблему голоду та спонукання до колективних дій для його викорінення. Ця подія допомагає надати розголосу та привернути увагу про голод у світі в третьому тисячолітті. Всесвітній день голоду створений, щоб пролити світло на приголомшливі статистичні дані про голод і його руйнівний вплив на окремих людей, сім'ї та громади в усьому світі.

День міжнародної амністії

День міжнародної амністії відзначають 28 травня. Заснований юристом із Британії Пітером Бененсоном.

28 травня 1961 року газета The London Observer опублікувала його статтю про амністію. У ній Бененсон запропонував суспільству влаштувати акції протесту проти ув'язнення за політичні та релігійні погляди. Цього ж року представники семи країн заснували рух під назвою "Міжнародна амністія", а згодом було ухвалено рішення щорічно відзначати День міжнародної амністії.

Міжнародний день дій за здоров'я жінок

Міжнародний день дій за здоров'я жінок відзначається щорічно 28 травня. Цього дня 1987 року в Коста-Ріці провели Міжнародну нараду з теми репродуктивного здоров'я жінок. Там учасники ухвалили рішення відзначати цю дату, щоб привертати увагу до права жінки на сексуальне і репродуктивне здоров'я та його захист. Ідею підтримали представники охорони здоров'я з різних країн і громадські організації.

Ще цього дня:

1918 - Вірменія та Азербайджан проголосили державну незалежність;

1923 - Генеральний прокурор США оголосив, що жінки мають право носити штани де завгодно і коли їм це заманеться;

1957 - У США засновано Національну академію грамзапису, яка вручає одну з найпрестижніших премій у світі музики - "Греммі";

1959 - Американські вчені провели успішний запуск у космос із поверненням двох мавп, Айбл і Бейкер, на ракеті АМ-18;

1965 - Рада Міністрів СРСР постановила організувати на базі Донецької філії Харківського державного університету ім. Горького Донецький державний університет;

1987 - Німецький спортсмен-пілот Матіас Руст здійснив переліт із Гамбурга через Ґельсінкі до Москви і приземлився на Красній площі, обійшовши всю систему протиповітряної оборони СРСР;

1985 - Команда київське "Динамо" забила свій 2000-й гол у чемпіонатах СРСР;

2009 - У Києві відкрили Культурно-просвітницький центр "Alex Art House";

Церковне свято

День пам'яті преподобного Микити Сповідника

Микита Халкидонський - християнський святий VIII століття, святитель, прославлений у лику сповідників; архієпископ Халкидонський (726-775).

Із 726 до 775 року, у період іконоборства, був архієпископом Халкидонським. Усунутий зі своєї кафедри він мешкав до своєї кончини в одному з палестинських монастирів. У каноні служби йому, написаному Константинопольським пресвітером Йосипом, прославляється також брат святителя Микити - святий Ігнатій.

Селище Айос-Нікітас на острові Левкас у Греції названо на честь святого.

Євтихій, єпископ Мелитинський

Священномученик Євтихій розділив труди святих апостолів у справі Євангельської проповіді і постраждав за Христа в місті Мелитині в I столітті.

Він добровільно віддав себе в руки язичників, з презирством зневажив їхніх кумирів і назвав Ісуса Христа єдиним істинним Богом. Святого піддали численним тортурам, але він мужньо переніс усі катування. Після цього священномученика кинули в море.

Іменини: Денис, Дмитро, Захар, Гнат, Іраклій, Макар, Микита, Микола, Павло, Петро, Олена, Ілона.

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51

Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.

Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.

“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17

Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.

Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10

Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.

 Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань

Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09

305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.