19 квітня: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 786 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 786 RUSSIAN AGRESSION

19 квітня відзначають День проліска, День часнику, День поезії та творчого мислення.
Православна церква вшановує пам'ять преподобного Івана Печерника.
День проліска
Походить із Англії, де був заснований 1984 року.
Взагалі у світі, залежно від кліматичної зони, проліски зацвітають від січня до квітня. У Великій Британії їхнє цвітіння припадає на середину квітня, тому це свято приурочили до цього періоду - початку весни і теплих сонячних днів. Сьогодні воно стало улюбленим і в інших країнах.
Ця рослина відома ще з 1 тисячоліття, в середні віки її шанували як символ непорочності, а повсюдно стали вирощувати в 19 столітті. Сьогодні проліски ростуть на багатьох територіях Земної кулі, загалом їх налічується близько 20 видів, практично усі занесені до Червоної книги. Найбільш популярний - пролісок білосніжний, а ще є грецький і візантійський. Вони різняться за формою і забарвленням і навіть ароматом, але всі вони дуже улюблені.
У різних країнах цю квітку називають по-різному. Англійці називають її сніговою краплею або сніговою сережкою; чехи - сніжинкою; німці - сніговим дзвіночком, а в нас - проліском.
День поезії та творчого мислення
Люди з творчим мисленням здатні до нетипових рішень, до бачення явищ, проблем, предметів під особливим кутом. Вони сприймають світ за допомогою творчої уяви, що допомагає їм продукувати оригінальні ідеї. Творче мислення неможливе без високого інтелекту, широкого кругозору, власного досвіду, відкритості новим знанням.
Творчі люди - це люди мистецтва, нерідко поетичного. День поезії та творчого мислення об'єднує їх і нагадує суспільству про важливість існування духовного, поетичного, незвичного та уявного в нашому житті.
Ще цього дня:
1917 - Всеукраїнський національний конгрес визнав Центральну Раду вищим органом влади в Україні;
1920 - Вітання "Слава Україні!" було офіційно запроваджено в українській армії;
1937 - В Іспанії створено блок правих сил на чолі з генералом Франко;
1941 - Сенат США ухвалив резолюцію про підтримку ідеї створення держави в Ізраїлі;
1943 - Початок повстання у Варшавському гетто;
1943 - Указом Президії Верховної Ради СРСР запроваджено каторжні роботи для т. зв. "помічників окупантів";
1947 - Партія "Індійський національний конгрес" погодилася розділити країну на Індію та Пакистан;
1992 - Верховною Радою Вірменії ухвалено Герб Вірменії;
1999 - У Берліні відбулося офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини;
2000 - У Румунії поблизу села Рошія-Монтане відкрито найбільше в Європі родовище золота (до 300 т золота і 1600 т срібла), розробки заблоковані парламентом після масових протестів з екологічних, історико-культурних і туристичних міркувань;
2005 - Бенедикт XVI став 265-м Папою Римським.
Церковне свято
День пам'яті святого Івана Печерника
У молодості Іван вирішив залишити мирське життя і відправився в Лавру преподобного Харитона. Ця лавра розташовувалася недалеко від Вифлеєма, біля Мертвого моря і називалася Старою (стародавньою) або Суккійською Лаврою. Іван оселився в ній і все життя присвятив служінню Богові. Його висвятили в сан пресвітера і прозвали Старопечерником. У монастирі Іван і помер.
Іменини: Антон, Віктор, Георгій, Димитрій, Іван і Семен.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.