Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 01:53:06

25 листопада - цей день в Україні та в світі

25.11.2023   09:22Агенцiя

ДЕНЬ 640 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 640 RUSSIAN AGRESSION

25 листопада відзначають День пам'яті жертв голодоморів, Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

В Естонії - Кадрин день.

Православна церква – день ушанування пам'яті священномученика Климента, священномученика Петра.

День пам'яті жертв голодоморів

Щороку четверта субота листопада - день печалі та скорботи для всіх українців. Ця пам'ятна дата нагадує про жахливі події, пов'язані з геноцидом, вчиненим щодо українського народу.

Цей скорботний день назвали Днем пам'яті жертв Голодоморів, які мали місце в 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. і 1946-1947 рр.

Наявність Голодомору замовчувалася до кінця 80-х років 20 століття. Найтрагічнішим і найжахливішим за наслідками став масовий голод 1932-1933 рр. Відомо, що за цей період від голоду, штучно і планомірно впровадженого в життя верхівкою радянської влади, загинуло понад семи мільйонів людей. Загиблих вшановують хвилиною мовчання, а по всій країні відбувається захід під назвою "Свічка пам'яті".

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Жінки-активістки всього світу з 1981 року відзначають 25 листопада День проти насильства. 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

ООН запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Історичною передумовою Дня стала подія, що сталася 1960 року в Домініканській Республіці. За наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо було по-звірячому вбито трьох сестер Мірабаль, які були політичними активістками.

Ще цього дня:

1905 - У Лубнах вийшов перший номер газети "Хлібороб", першої легальної україномовної газети в підросійській Україні;

1981 - Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками;

1992 - Кабінет Міністрів України видав постанову "Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів";

2003 - Рада за пропозицією уряду Януковича ухвалила Закон про зменшення рівня мінімальної заробітної плати з 237 ₴ до 205 ₴;

2004 - На засіданні Вченої ради Національного університету "Києво-Могилянська академія" з формулюванням "дискредитація іміджу академії" було ухвалено позбавити Леоніда Кравчука звання почесного доктора;

2018 - Інцидент у Керченській протоці: перший випадок військової агресії Росії проти України, який вона вчинила відкрито, під своїм державним прапором, від початку війни 2014 року.

Церковне свято

Цього дня відзначається пам'ять папи Римського Климента I, одного з апостолів від сімдесяти. У православ'ї його шанують як одного з перших християнських проповідників на українських теренах (за переказами, його заслали з Риму в район сучасного Севастополя).

Історичних свідчень про Климента зберіглося мало. Згідно з православним житієм, написаним пізніше, Климент походив зі знатної римської родини. Незабаром після народження хлопчика, його батьки з трьома синами вирушили морем до Афін, але потрапили в корабельну аварію. Усі п'ятеро вижили, але втратили один одного. Подорослішавши, Климент почав шукати відповідь на питання, що відбувається з людьми після смерті (бо вважав своїх рідних загиблими), і так прийшов до християнства. Уже після хрещення юнакові вдалося знайти своїх братів, батька та матір.

Іменини: Олексій, Андрій, Борис, Василь, Володимир, Вольдемар, Всеволод, Гаврило, Дем'ян, Дмитро, Іван, Микола, Роман, Серафим, Сергій, Теодор, Федір, Яків, Ян, Текла.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини