23 листопада - цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 638 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 638 RUSSIAN AGRESSION
23 листопада відзначають Міжнародний день акварелі.
У США - День подяки, в Японії - День подяки праці, в Литві - День воїнів, День Рудольфа Майстера в Словенії.
Православна церква вшановує пам'ять святих Амфілохія і Григорія.
Міжнародний день акварелі
23 листопада відзначається Міжнародний день акварелі. Ініціатором заснування свята став мексиканський художник Альфредо Гуаті Рохо. Саме цей видатний художник-аквареліст, був переконаним у тому, що акварель здатна не гірше за живопис олією передавати красу світу, 1991 року запропонував щорічно 23 листопада проводити Міжнародний день акварелі.
Багато в чому завдяки зусиллям цієї людини, у другій половині 20 століття відроджується зацікавленість аквареллю. Сам Альфредо Гуаті Рохо першим заснував Товариство акварелістів Мексики, Музей акварелі, а потім сприяв поширенню подібних спільнот в інших країнах.
День подяки у США
У четвертий четвер листопада у США відзначають державне свято - День подяки. Це одне з найпопулярніших свят у країні.
День подяки вперше був відсвяткований 1621 року англійськими колоністами, які жили в Плімутській колонії. Попередня зима була дуже важкою і голодною, нова зима також обіцяла колоністам мало хорошого. Тоді губернатор Вільям Бредфорд вирішив підняти дух своїх підлеглих і організував перший День подяки. Свято спільно відзначили британські колоністи та їхні сусіди-індіанці, завдяки допомозі яких Плімутська колонія вижила в першу голодну зиму.
День подяки став національним святом після відповідного указу першого президента країни Джорджа Вашингтона 1789 року - він запропонував відзначати його щорічно 26 листопада. 1864 року після закінчення Громадянської війни вже Авраам Лінкольн проголосив останній четвер листопада кожного року Днем подяки, а 1941 року Конгрес США ухвалив білль, який законодавчо затвердив дату святкування на четвертий четвер листопада.
Із Днем подяки пов'язана низка традицій, яких американці суворо зберігають і дотримуються. Усі члени сім'ї обов'язково мають сходити до церкви, а після служби зібратися за святковим столом.
День подяки праці в Японії
23 листопада в Японії відзначається національне свято - День подяки праці.
Під назвою Дня подяки праці свято було засновано 1948 року, а історично день називався "Свято нового врожаю" і був заснований як традиційне свято закінчення сільськогосподарських робіт.
У його основі лежить шанування праці: японці дякують один одному за ту посильну допомогу, яку вони внесли для розвитку суспільства.
Цього дня в багатьох місцях проводиться також свято працівників сільського господарства - Ногесай, засноване 1962 року. У всі невеликі місцеві, а також великі храми селяни приносять частинки врожаю нового року - рис, овочі, свіжоприготоване саке.
Ще цього дня:
1917 - Олександр Немітц надіслав телеграму Генеральному Секретарю військових справ УНР про визнання флотом влади УНР;
1938 - Карпатська Україна отримала автономію у складі Чехословацької республіки;
1994 - Під час експедиції спортсменів альпіністського клубу "Одеса" в Гімалаї встановлено прапор України на вершині Чогорі К2 (8611 метрів);
1996 - Офіційне закінчення першої російсько-чеченської війни. Тодішній президент Росії Борис Єльцин підписав указ про виведення близько 6 тисяч російського військового контингенту з території Чеченської Республіки Ічкерія;
2003 - У результаті Революції троянд у Грузії Едуард Шеварнадзе подав у відставку;
2007 - Розпочала роботу Верховна Рада України 6-го скликання, обрана після дострокового розпуску ВРУ 5-го скликання;
2022 - Росію було визнано країною "Спонсором тероризму".
Церковне свято
Амфілохій Іконійський, єпископ Іконії, сучасник і друг Василя Великого і Григорія Богослова, двоюрідний брат останнього.
Святий Амфілохій народився у побожній християнській родині й походив із Каппадокії у Малій Азії. У молоді роки мріяв стати адвокатом, однак, покинув світ і присвятив себе служінню Богові. Оселився в пустелі, де вирощував для свого прожитку городину й овочі.
У 374 році духовенство і вірні міста Іконії обрали його єпископом. Того ж року Амфілохій скликав Іконійський Синод, на якому було засуджено єретиків-македоніян, що заперечували божество третьої Особи Божої. Він написав окремий твір, у якому доступно висвітлив науку Церкви про Святого Духа.
Також Амфілохій боровся проти єресі аріян. Господь наділив вірного Божого слугу даром зцілення молитвою. Амфілохій був сердечним приятелем св. Василія Великого і св. Григорія Назіянського, який називав його єпископом без вад, ангелом і вісником правди. Амфілохій, якого називають Отцем Церкви IV ст., помер поміж 394-400 роками.
Іменини: Олександр, Олексій, Григорій, Євген, Іван, Марк, Михайло, Симон, Ян, Августина, Катерина.
Останні новини Чернігівщини
Міжнародні та вітчизняні організації актуалізують потреби Чернігівщини для ефективної підтримки населення 09:46
Чергова координаційна зустріч з партнерськими організаціями ООН, які надають гуманітарну допомогу нашому регіону з початку повномасштабної війни, відбулася сьогодні на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва. Мета – актуалізувати потреби для раціонального планування своєї діяльності на наступні періоди.
В Ніжині побудують нову модульну лікарню 09:02
Верховною Радою України затверджено Проєкт Закону про ратифікацію Рамкового договору між Урядом України та Урядом Франції щодо будівництва нової модульної лікарні в Ніжині. Цьому передувала кропітка робота міської влади протягом двох років.
19 вересня: цей день в Україні і світі 08:55
ДЕНЬ 939 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 939 RUSSIAN AGRESSION
Навчання під час війни: Finn Church Aid створила безпечне укриття для школярів у Ніжинській гімназії 18:00
Фінська міжнародна неурядова організація Finn Church Aid завершила ремонт укриття в Ніжинській гімназії №2 на Чернігівщині. Підвальне приміщення школи було повністю переобладнане та оснащене сучасними засобами для безпеки учнів під час навчального процесу.
Урядовий проєкт "Армія відновлення" на Чернігівщині 17:45
Станом на 17.09.2024 року Чернігівська область у трійці лідерів серед регіонів України по кількості виданих направлень на суспільно корисні роботи.