Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 18:45:12

21 листопада - цей день в Україні та в світі

21.11.2023   09:21Агенцiя

ДЕНЬ 636 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 636 RUSSIAN AGRESSION

21 листопада в Україні відзначають День Десантно-штурмових військ ЗСУ, День Гідності та Свободи.

У світі - День телебачення, Всесвітній день привітань.

У Греції - День Збройних сил, у Венесуелі - День студента, у Бразилії - Національний день гомеопатії, в Аргентині - День медсестри, в Італії - Мадонна делла Салюте.

Православна церква - Введення в храм Пресвятої Богородиці.

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи - свято в Україні, яке відзначають щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) і Революції Гідності (акція студентів і громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).

Є наступником свята Дня Свободи, яке святкували 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005-2011 роках, доки його не скасували указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи.

День Десантно-штурмових військ

День Десантно-штурмових військ Збройних сил України відзначається щорічно 21 листопада з 2017 року.

Із переформуванням десантних військ як десантно-штурмових, свято замінило собою день високомобільних десантних військ.

Вперше було відзначено урочистою церемонією на Михайлівській площі в Києві, під час якої Президент України та військове командування вручили нову символіку, було проведено церемонію заміни блакитного берета на темно-бордові, разом із новим беретним знаком, вручено штандарт командувача десантно-штурмових військ, прапор роду військ, встановлено текст клятви десантника.

Ще цього дня:

1906 - У Вільнюсі побачив світ перший номер білоруської газети "Наша нива";

1916 - Налетівши на німецьку міну, потонув "Британник", корабель-близнюк "Титаніка";

1918 - У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станіслава;

1919 - Було укладено "Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину", який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов'язковим забезпеченням їй автономного статусу;

1920 - Армія УНР перейшла Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах;

1921 - Більшовики розстріляли під містом Базаром 359 полонених українських воїнів, учасників Другого зимового походу (розстріли тривали до 23 листопада);

1947 - У Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію. У 1948 році було утворено Координаційний Центр Українських Громадських Організацій у Європі. Після тривалої підготовки, у листопаді 1967 р. на з'їзді в Нью-Йорку утворено Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ), що об'єднав усі крайові та міжкраєві українські організації діаспори;

1962 - Президент США Джон Кеннеді зняв блокаду Куби;

2004 - В Україні проходив другий тур виборів Президента України. О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів. Почалася Помаранчева революція;

2013 - В Україні розпочався Євромайдан.

Церковне свято

Цього дня православна церква святкує велике дванадесяте свято - Введення в храм Пресвятої Богородиці. Батьки Діви Марії святий Іоаким і свята Анна дали обітницю присвятити свою доньку богу і в трирічному віці привели її в Єрусалимський храм. Там вона виховувалася разом із іншими благочестивими дівчатами, вивчала Святе Письмо, займалася рукоділлям, а весь вільний час проводила в молитвах. За переказами, Марії являлися ангели, які розмовляли з нею і подавали їй їжу. У храмі Марія жила до п'ятнадцяти років, а після закінчення цього віку їй у чоловіки обрали благочестивого вдівця Йосипа.

Свято Введення встановилося ще на зорі християнства. У православ'ї воно набуло широкого розповсюдження в 9 столітті. Ще його асоціювали його не стільки з Богородицею, скільки з поняттям початку, у цьому випадку - початку справжньої зими.

Іменини: Олексій, Борис, Василь, Володимир, Іван, Ілля, Максим, Марк, Михайло, Павло, Петро, Сава, Федір, Яків, Ян.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Рух транспорту вулицею Любецькою від Ріпкинської до Широкої буде обмежений до 30 квітня

Рух транспорту вулицею Любецькою від Ріпкинської до Широкої буде обмежений до 30 квітня 14:57

Перекриття руху автотранспорту на ділянці вулиці Любецької від Ріпкинської до Широкої продовжили до 20:00 години 30 квітня 2024 року.