Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку
Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Олександр робить світлини диких тварин на дистанційну фотопастку з акумулятором, датчиком руху та інфрачервоною підсвіткою.
"Тварина десь проходить, спрацьовує датчик руху, і вона вмикається. Тут ще є сім-картка і відразу, якщо є нормальний інтернет воно приходить на пошту".
В колекції Олександра чимало фотографій тварин. Зокрема на його фотопастки потрапили кілька лосів та з десяток козуль. За його словами, фотопастки слід ставити біля джерела харчування тварин.
Фото козулі. ФОТО: Суспільне Чернігів
"В наших лісах дуже багато тварин. Зараз заборона на полювання пішла на користь, тварини не так налякані. В моєму архіві є лосі, сім різних, дивишся і порівнюєш їх. Десь десяток сарн європейських, те, що в нас називають козулями. Якась невідома тваринка. Голови я не побачив, думаю то єнотоподібна собака", — каже Олександр.
Окрім диких тварин, у фотопастки також трапляються і птахи, каже Олександр.
"З цікавого на цьому тижні – канюк. Дуже гарні кадри з розкритими крилами, де сороку відганяє від кісток з м’ясом".
За словами Михайлова, ціна таких кадрів досить велика, адже в лісі може підстерігати небезпека. Він радить непідготовленим людям самим не заходити до лісу.
"Перш за все ходжу там, де не було бойових дій. По-друге, ми постійно контактуємо з єгерями, щоб позначити свою присутність. Якщо є військові — також контактуємо з ними".
Джерело: suspilne.media
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).