Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 19:02:02

30 липня - цей день в Україні і світі

30.07.2022   10:45Агенцiя

ДЕНЬ 157 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 157 RUSSIAN AGRESSION 30 липня – Міжнародний день дружби, Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, Новий рік за Гіджрою та Міжнародний день вишивки.

У США – Національний день чізкейка.

Православна церква вшановує пам'ять Маргарити Антиохійської та Лазаря Галісійського.

Міжнародний день дружби

Ініціатором заснування Дня виступила ЮНЕСКО, а ідеологічною основою стали Декларація та програма дій у сфері культури миру та Міжнародного десятиліття культури світу та ненасильства на користь усієї планети (охоплювало 2001–2010 роки). У документах було визнано, що в результаті різних форм насильства на всіх рівнях суспільства в усьому світі дітям завдають величезної шкоди та страждань. Асамблея також визнала роль освіти у пропаганді культури світу та ненасильства, які мають прищеплюватися дітям. Якщо діти навчаться жити у мирі та гармонії, це сприятиме зміцненню міжнародного миру та співробітництва.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Використання примусової праці нині у низці світових регіонів набуло масового характеру, що підтверджується статистичними даними ООН. За оцінками Міжнародної організації праці, у світі жертвами примусової праці є 21 мільйон людей. Найчастіше жертвами работоргівлі стають найменш захищені категорії людей: жінки та діти.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який відзначається щорічно 30 липня, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році, щоб «підвищувати обізнаність щодо стану жертв торгівлі людьми та заохочувати та захищати їхні права».

Також ООН було запущено кампанію «Блакитне серце» – глобальну ініціативу боротьби з торгівлею людьми. Її метою є мобілізація людей на підтримку дій щодо боротьби з торгівлею людьми, які здійснюють міжнародні організації, уряди, суспільство, приватний сектор та окремі особи. Із кожним роком блакитне серце стає все більш визнаним міжнародним символом боротьби з торгівлею людьми, що символізує смуток жертв і нагадує про людську безсердечність.

 

Новий рік за Хіджрою

Першого дня священного місяця Мухаррам настає Новий рік за Хіджрою. Мухаррам не включений до свят ісламу і, відповідно, у більшості мусульманських країн Новий рік не відзначають як свято у світському розумінні. Цього дня в мечетях читають проповідь, присвячену переїзду Пророка Мухаммеда з Мекки до Медини 622 року — відправної точки мусульманського місячного календаря.

Мухаррам є першим місяцем мусульманського календаря. Вважається, що як людина його проведе, так пройдуть і всі дванадцять місяців.

Іменини: Вероніка, Леонід, Маргарита, Марія.

 

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини