25 липня - цей день в Україні і світі
25 липня в Україні і світі відзначають День зубного техніка.

Цього дня православна церква згадує святих мучеників Прокла та Іларія.
Так, у 1907 році в Англії було організовано скаутський рух, в 1947 в Празі відкрився 1-й Всесвітній фестиваль молоді та студентів, в 1992 стартували XXV літні Олімпійські ігри в Барселоні (Іспанія), а 22 роки тому в паризькому аеропорту зазнав катастрофи пасажирський лайнер Конкорд.
Міжнародний день зубного техніка
З активним розвитком протезування професія зубного техніка стрімко почала набирати обертів і на сьогодні є досить актуальною.
Зубний технік – це, безумовно, творча професія, яку можна порівняти з професією ювеліра та годинникара, адже у цих майстрів є щось спільне – копітка і точна праця.
Лише в дуже поодиноких випадках зубний технік зустрічається з пацієнтом, а всі робочі нюанси він узгоджує зі стоматологом-ортопедом.
З гіпсової моделі, яку знімає стоматолог, зубний технік виготовляє те, що має стати не лише естетичним та функціональним, а й довговічним та радувати пацієнта.
Скаутський рух
В Англії організовано скаутський рух "Будь готовий допомогти слабкому".
Засновником скаутського руху є відомий англійський громадський діяч полковник Роберт Баден-Пауелл. Усе почалося з того, що він вирішив спробувати розвинути у відповідній для дітей формі скаутські заходи, які практикував під час своєї військової кар'єри. Пауелл організував для двох десятків хлопчиків із різних соціальних верств табір на острові Броунсі.
Експеримент виявився настільки успішним, що Баден-Пауелл вважав за потрібне опублікувати його результати як особливу програму для бой-скаутів. Принципи виховання дітей та молоді, які, швидше, нагадували цікаву пригодницьку гру, він виклав у книзі "Розвідка для хлопчиків".
Інтерес до його починання виявився приголомшливим. Упродовж тижня у всій країні хлопчики утворили патрулі бойскаутів і до кінця року почала діяти національна штаб-квартира з координації цього руху.
Катастрофа надзвукового пасажирського лайнера Конкорд
Свій перший випробувальний політ надзвуковий пасажирський літак "Конкорд" здійснив у 1969 році, а в серпні 1995-го на "Конкорді" було встановлено рекорд швидкості обльоту Землі - 31 година 30 хвилин.
1976 року літаки розпочали регулярні комерційні рейси з пасажирами на борту. Від початку експлуатації послугами "Конкордів" скористалися понад три мільйони людей. Лайнером літали королева Великої Британії Єлизавета II, музиканти Пол Маккартні та Мік Джаггер, актори, спортсмени, політики.
Однак у зв'язку з катастрофою, що сталася в паризькому аеропорту 25 липня 2000 року, в якій загинули 113 людей (109 мешканців готелю, що перебували на його борту, і четверо мешканців готелю, на який обвалився літак, що палав), експлуатацію "Конкорду" було припинено до 2001 року.
Іменини: Арсен, Вероніка, Гаврило, Іван, Марія, Михайло, Федір.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.