Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 травня, 21:45:32

10 червня - цей день в Україні і світі

10.06.2022   09:02Агенцiя

10 червня – Всесвітній день стилю модерн, Міжнародний день геральдики, Всесвітній день морозива, День народження кулькової ручки.

У православному календарі День пам'яті преподобного Микити сповідника, єпископа Халкідонського.

Всесвітній день морозива

10 червня у світі відзначають День морозива. В цей день воно з'явилося у масовому продажу.

На думку істориків, перше морозиво винайшли понад п'ять тисяч років тому у Стародавньому Китаї. До його складу входило молоко, фрукти, лід і сік. У вафельному стаканчику морозиво почали подавати з 1896 року, раніше його подавали на паперових тарілочках.

Всесвітній день модерну

Всесвітній день модерну — щорічне свято, яке відзначається 10 червня. Створене для пропаганди мистецтва високого стилю модерну в архітектурі, живопису, поезії, музиці, а також збереження його спадщини.

Міжнародний день геральдики

Свято присвячене історичній дисципліні, яка вивчає герби та все, що з ними пов'язано. Вперше його відзначали у 2013 році.

День народження кулькової ручки

Угорський журналіст Ласло Біро – людина, завдяки якій у світі з'явилася кулькова ручка. Біро доводилося багато писати звичайним пером, яке вимагало чорнильниці та залишало ляпки. Тому йому на думку спала ідея створити кулькову ручку, яку він запатентував 10 червня 1943 року. Винахід здавався перспективним і фінансово.

Майже одразу патент викупили ВПС Великої Британії для своїх пілотів. Їм було вкрай незручно вовтузитися з пір'яними ручками в повітрі. Опинившись незабаром в Аргентині, Біро перереєстрував свій патент і з великою вигодою продав його за $1 млн компанії Eversharp. Аргентинська компанія налагодила перше у світі масове виробництво кулькових ручок. Торгівля всередині країни йшла чудово: дешевизна та практичність нового приладу залучили безліч покупців.

Однак, коли Eversharp почала розмірковувати про захоплення світового ринку, трапилася велика неприємність, викликана недосконалістю тодішньої патентної системи. Ручка була запатентована автором лише в Угорщині та Аргентині. Щоб не допустити плагіату, йому потрібно було запатентувати винахід у всіх країнах світу. А оскільки зробити це було нереально, ідею кулькової ручки у Біро та Eversharp вкрали.

У 1943 році американський комівояжер Мілтон Рейнолдс запатентував таку ручку в США та налагодив її масове виробництво. Ручки розходилися величезними партіями. Лише за один день в одному нью-йоркському магазині їх продали 10 тисяч. Автор винаходу спробував відстояти своє право на патент в американському суді, але програв.

Іменини: Ігнат, Денис, Дмитро, Захар, Микита, Микола, Макар, Павло.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення роботи велопатрулів. Чернігівська міська рада має прийняти рішення про фінансування цього напрямку 15:45

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 29 травня було погоджено програму забезпечення громадської безпеки та правопорядку на території Чернігова на 2023 рік.

РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії 15:44

29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.

Безпека, робота психологічної служби та функціонування освітньої системи на усіх щаблях: Чернігівщину відвідав Оксен Лісовий 15:40

Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України 15:11

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази на ще одного російського агента, який збирав розвіддані про оборону прикордонних районів Чернігівської області.

Всупереч  ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році?

Всупереч ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році? 15:01

Сплата штрафу за перевищення швидкості, неправильний маневр чи паркування є законодавчо визначеним покаранням. Проте відповідати за порушення правил дорожнього руху (ПДР), сплачуючи визначені грошові стягнення,поспішає далеко не кожен.