Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:41:23

10 червня - цей день в Україні і світі

10.06.2022   09:02Агенцiя

10 червня – Всесвітній день стилю модерн, Міжнародний день геральдики, Всесвітній день морозива, День народження кулькової ручки.

У православному календарі День пам'яті преподобного Микити сповідника, єпископа Халкідонського.

Всесвітній день морозива

10 червня у світі відзначають День морозива. В цей день воно з'явилося у масовому продажу.

На думку істориків, перше морозиво винайшли понад п'ять тисяч років тому у Стародавньому Китаї. До його складу входило молоко, фрукти, лід і сік. У вафельному стаканчику морозиво почали подавати з 1896 року, раніше його подавали на паперових тарілочках.

Всесвітній день модерну

Всесвітній день модерну — щорічне свято, яке відзначається 10 червня. Створене для пропаганди мистецтва високого стилю модерну в архітектурі, живопису, поезії, музиці, а також збереження його спадщини.

Міжнародний день геральдики

Свято присвячене історичній дисципліні, яка вивчає герби та все, що з ними пов'язано. Вперше його відзначали у 2013 році.

День народження кулькової ручки

Угорський журналіст Ласло Біро – людина, завдяки якій у світі з'явилася кулькова ручка. Біро доводилося багато писати звичайним пером, яке вимагало чорнильниці та залишало ляпки. Тому йому на думку спала ідея створити кулькову ручку, яку він запатентував 10 червня 1943 року. Винахід здавався перспективним і фінансово.

Майже одразу патент викупили ВПС Великої Британії для своїх пілотів. Їм було вкрай незручно вовтузитися з пір'яними ручками в повітрі. Опинившись незабаром в Аргентині, Біро перереєстрував свій патент і з великою вигодою продав його за $1 млн компанії Eversharp. Аргентинська компанія налагодила перше у світі масове виробництво кулькових ручок. Торгівля всередині країни йшла чудово: дешевизна та практичність нового приладу залучили безліч покупців.

Однак, коли Eversharp почала розмірковувати про захоплення світового ринку, трапилася велика неприємність, викликана недосконалістю тодішньої патентної системи. Ручка була запатентована автором лише в Угорщині та Аргентині. Щоб не допустити плагіату, йому потрібно було запатентувати винахід у всіх країнах світу. А оскільки зробити це було нереально, ідею кулькової ручки у Біро та Eversharp вкрали.

У 1943 році американський комівояжер Мілтон Рейнолдс запатентував таку ручку в США та налагодив її масове виробництво. Ручки розходилися величезними партіями. Лише за один день в одному нью-йоркському магазині їх продали 10 тисяч. Автор винаходу спробував відстояти своє право на патент в американському суді, але програв.

Іменини: Ігнат, Денис, Дмитро, Захар, Микита, Микола, Макар, Павло.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.