Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 04:39:08

Як і коли святкуватимуть Масницю у 2022 році

20.02.2022   14:18Агенцiя

Масляна, Масниця, Колодій, Сирний тиждень — у цього смачного та веселого свята багато назв.

У 2022 році Масниця розпочнеться 28 лютого і триватиме до 6 березня - Прощеної неділі. А 7 березня 2022 розпочнеться Великий піст, який триватиме до 23 квітня. Великдень 2022 святкуватимемо 24 квітня.

З 28 лютого до 6 березня за традиціями не можна вживати м'ясо. Господині готують величезне розмаїття страв, основним компонентом яких є молочні продукти, тому тиждень і називається Сирним.

Весь тиждень тривають святкові гуляння та обрядові дійства, які є підготовкою до суворого Великодневого посту.

Кожен день Сирного тижня має свої традиції та звичаї.

Понеділок (28 лютого) називається зустріччю Масляної. Головна традиція цього дня – випікання першого млинця. У наших пращурів існувала традиція ці млинці віддавати жебракам, щоб ті згадали покійних родичів. Цього дня також споруджують опудало Масляної та возять його на санях або встановлюють на головній площі.

Вівторок (1 березня) – це заграші або так звані оглядини. Цього дня, як правило, вже починають ходити один до одного в гості, а молодь збирається, щоб придивитися один до одного і вибрати другу половину.

Середа (2 березня) - це ласунка, "тещин день" або Скоромна середа. Цього дня зять має прийти до тещі на млинці, які вона сама приготує. Крім млинців із різними начинками, готують також пироги.

Четвер (3 березня) - це розгуляй або Широкий четвер. З цього дня розпочинаються наймасовіші гуляння. Прийнято ходити в гості, танцювати, водити хороводи, співати жартівливі частівки - словом, робити все, щоб випустити негативну енергію, що накопичилася за зиму.

П'ятниця (4 березня) називається тещиними вечорами. Цього дня теща зі своїми родичами та друзями приходила в гості до зятя на млинці. Якщо дотримуватися цієї традиції, стосунки у тещі та зятя мають бути добрими.

Субота (5 березня) – це золовчині посиденьки. Цього дня у гості звуть сестру чоловіка (золовку) та інших його родичів, щоб поспілкуватися та попліткувати. Можна дарувати один одному маленькі символічні подарунки.

Неділя (6 березня) – проводи та Прощена неділя. Цього дня всі віряни ходять до церкви, а потім просять у близьких та рідних прощення, а у відповідь мають почути: "Бог вибачить, і я прощаю". Також можна згадувати померлих та ходити на цвинтарі. Ще одна традиція – спалювати ввечері опудало, яке символізує зиму.

До речі, на Колодія головною стравою були не млинці, а вареники, які зазвичай готували із сиром та щедро заправляли маслом.
І чи знали ви, що вареник своєю формою символізує молодий місяць — символ жіночої енергії?

Традиція готувати вареники існує ще з часів Трипілля, задовго до млинців. А млинець, круглий та золотий, уособлює тепле весняне сонечко.
 

Останні новини Чернігівщини

Захопив та утримував у заручниках дитину: на Чернігівщині правоохоронці скерували до суду провадження щодо російського військовослужбовця 18:47

Слідчі Головного управління Нацполіції у Чернігівській області спільно зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань та Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом захоплення та утримання у заручниках неповнолітнього військовослужбовцем 21-ї окремої мотострілецької бригади рф.

Латвія передала Чернігову два з дванадцяти модульних будинків 16:42

Це житло призначено для осіб, які втратили власне внаслідок активних бойових дій.

На Чернігівщині відкрився "Клас безпеки" 15:00

26 вересня в одному з городнянських ліцеїв відкрито “Клас безпеки”.

Увага! Шахраї створюють фейкові оголошення з продажу дров у соцмережах! Поліція закликає громадян не надсилати передоплату за неіснуючий товар 14:18

З настанням осені активізувалися шахраї, які розміщують у місцевих групах на «Фейсбуці» фейкові оголошення про продаж дров.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини