Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 22:55:34

15 лютого - який день, свято та прикмети

15.02.2022   07:44Агенцiя

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і День кіберспорту, у Китаї – свято ліхтарів, у США – Президентський день, у Канаді – День національного прапора.

У світі - Міжнародний день операційної медичної сестри, День зав'язування вузликів на щастя, Міжнародний день дітей, хворих на рак. Православна церква святкує Стрітення Господнє, а єврейському календарі – Пурім-катан.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Україні

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відповідно до Указу президента країни від 11 лютого 2004 року. Цей день присвячений роковинам виведення радянських військ з Афганістану.

Міжнародний день дітей, хворих на рак

Міжнародний день боротьби з раком у дітей, щорічно 15 лютого відзначають багато країн планети. Ця дата вперше з'явилася у календарі 2001 року з ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак. Перший Міжнародний день було проведено 15 січня в Люксембурзі, проте потім було ухвалено рішення перенести дату на місяць пізніше. Сьогодні День дітей, хворих на рак, проводиться у понад 90 країнах під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів.

Актуальність проблеми, якій присвячено День, на жаль, зростає. За даними ВООЗ, щорічно у світі близько 215 тисяч дітей молодше 15 років хворіють на рак, і ще 85 тисяч – від 15 до 19 років. При цьому щороку близько 100 тисяч дітей помирають від раку.

Міжнародний день операційної медсестри

Дата тісно пов'язана з іншим професійним святом, яке відзначається 12 травня – Днем медсестри, проте присвячено праці саме тих медичних сестер, які працюють і рятують життя людей разом із лікарями в операційних. Заснований у 2009 році Міжнародною асоціацією операційних медсестер.

Стрітення Господнє

Стрітення — християнське свято, яке відзначається у православ'ї, католицизмі та деяких протестантських конфесіях, зокрема й у лютеранстві. Православною церквою вважається одним із двонадесятих свят. Встановлено на згадку про знаменну для християн подію — зустріч у Єрусалимському Храмі Немовляти Ісуса з праведним старцем Симеоном. Це одне з 12 головних церковних свят на рік. Стрітення - значить "зустріч", зустріч із Господом. У народі ще день назвали "Громниці".

Пурім-катан

Пурім-катан (чи малий Пурім) — своєрідна підготовка до головного свята, яке відбудеться за місяць. Але за традиціями святкування він все ж таки має деякі відмінності. Так, у Пурім-катан не читають сувоя Естер, молитви "Таханун", не носять шелахмунес. Цього дня заведено влаштовувати святкове застілля, звичайно, не таке багате, як у Великий Пурім, а також — важливо радіти і веселитися.

 

Іменини: Василь.

 

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини