Що цікавого почитати в останній місяць зими
Топ-5 книжок для читання у лютому: легко, зворушливо і пізнавально.

Гарантуємо безліч різних емоцій та інтелектуальну насолоду.
«Думай і дій як кіт», Стефан Ґарньє
«Спочатку Бог створив людину, проте побачивши наскільки вона слабка, дав їй кота», – так сказав Уоррен Екштейн, американський знавець з поведінки тварин.
І він правий на всі 100%. Близько 10 років Стефан Ґарньє, автор цієї книги, спостерігав за своїм улюбленим котом Зіггі.
Результатом дослідження стала добірка, до якої ввійшли 40 особливих рис характеру, притаманні усім кішкам. І саме ці риси можуть допомогти людям у різних складних ситуаціях.
Мудрі вусанчики дотримуються життєвої філософії – «Їж, грайся, спи, дбай тільки про свій комфорт, роби лиш те, що подобається, і не хвилюйся через дрібниці». І їх неможливо примусити робити те, чого вони не хочуть.
Тепер ми знаємо, що вийти зі стресу можна не тільки під мурчання домашнього улюбленця, але й перейнявши деякі його звички.
Дамо собі змогу радіти та насолоджуватись життям, а нашим лайф-коучем буде Зіггі. Приємна, безтурботна і дуже ефективна книга. А той, хто ще не має кота, обов’язково замислиться над його появою у своєму житті.
«Сміх у кінці тунелю», Іван Черненко
Крутезний нон-фікшн від автора – лікаря-анестезіолога. Мало хто про таке пише, і дуже рідко в одній людині зустрічається поєднання: прекрасний лікар і талановитий письменник. Реальний шлях від студента-медика до лікаря, без прикрас. Від буремних років навчання до роботи, колег, пацієнтів, бюрократів і загального безладу. Багато сумних, але повчальних історій пацієнтів, які могли б мати кращий кінець. Прочитати їх дуже корисно, аби зрозуміти, чому у нашій медицині саме так як є, а не так, як має бути. Не бійтесь читати, книга дуже людяна та безпафосна. Приправлена здоровим гумором і надією на світле майбутнє.
«Абрикосова книгарня», Ореста Осійчук
Чудова книга до пори цвітіння абрикосів, і не тільки. Зі своєю особливою атмосферою і душевною, смачною мовою. Початок ХХ століття. Через злидні мати віддає свого сина, дев’ятирічного Михайла, на виховання до родичів покійного чоловіка: дядьку Стефану, власнику книгарні, та його жінці Касі. Дивним чином історія хлопчика переплітається з історією життя нашого сучасника Михайла Фариняка.
Є тут і дитяча дружба, і зради, і скелети у шафі. Зв’язок між двома родинними історіями просочений абрикосовим цвітінням, мармулядами, маковими завиванцями та смачними пирогами. До душевного щему. Радимо.
«Мій дід танцював краще за всіх», Катерина Бабкіна
Роман з п’яти оповідань, і всі вони між собою пов’язані. Це історія п’яти родин, діти яких знайомляться у школі першого вересня, і так залишаються друзями на все життя. На тлі бентежних подій (від Голодомору до війни на сході) розгортаються сімейні драми.
Є все: і страшне минуле, і сімейне щастя, і любов, і втрати – страшні та безглузді. І добре те, що навіть ставши відкинутим, зламаним, прийнявши самотність, можна мати надію на щасливе майбутнє. Книга викликає різні емоції: від гніву до радості, але байдужим ніхто не залишиться. Рекомендуємо до прочитання.
«Не мій дім», Ярослава Литвин
Недалеке майбутнє. Сюзанна, колись успішна дизайнерка, тепер радіє випадковим заробіткам і як вогню боїться співбесід. А все через професійне вигорання. Депресія та тривога от-от зруйнують її життя, але тут з’являється Петро, чоловік мрії – гарний, уважний, розумний, та ще й з власною мрією про ідеальний будинок. Побравшись, молодята переїжджають до високотехнологічного будинку, де сподіваються на щасливе сімейне життя. Але Петру і дружина потрібна ідеальна.
Яку ж ціну треба заплатити Сюзанні, аби догодити коханому? Чи варто це втрати себе як особистості? А ще тут є мама Петра та андроїд Кейт. Атмосферно про відносини, спілкування і про те, що якщо роботи візьмуть на себе всі клопоти, люди все одно будуть відчувати ті самі проблеми у відносинах, що й багато років тому.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).