7 січня - Різдво Христове
Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – одне з найважливіших християнських свят та державне свято у більш ніж 100 країнах світу. У православ'ї Різдво Христове святкується 7 січня, входить до двонадесятих свят і передується Різдвяним постом.

Це велике свято встановлене на згадку про народження Ісуса Христа. Цього дня у невеликому містечку Віфлеємі відбулася небувала подія – народилося Богонемовля, Син Божий.
Прийшовши на землю, Христос не був зустрінутий шаною, знатністю та багатством. У Нього навіть не було колиски, як у всіх дітей, не було й притулку. Він народився за містом, у печері і був покладений у ясла, куди кладуть корм для тварин.
Першими гостями божественного немовляти були не царі та вельможі, а прості пастухи, яким Янгол сповістив про Різдво Христове: "Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям: бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь! І ось вам знак: ви знайдете Немовля в пеленах, що лежать в яслах".
Пастухи першими поспішили вклонитися новонародженому Спасителю. У цей час із дарами Царю Миру йшли волхви зі Сходу. Вони чекали, що незабаром на землю має прийти великий Цар Миру, а чудова зірка вказала їм дорогу до Єрусалиму.
Волхви принесли Немовляті дари: золото, ладан і смирну. Ці дари мали глибокий сенс: золото принесли як Царю у вигляді данини, ладан як Богу, а смирну як людині, яка має померти (смирною в ті далекі часи помазували померлих).
Різдво Христове завершує сорокаденний Різдвяний піст. У ніч із 6 на 7 січня у православних храмах відбуваються різдвяні богослужіння. Після Різдва наступають святки - святі дні або 12 днів, упродовж яких відзначається свято.
Традиції
Другий день Різдва називався колись Пологом Богородиці, у лемків — замітальним днем, цього дня ходили по хатах чоловіки і замітали за тамтешню дівчину, за що отримували від господарів "почесне".
З початком Різдва можна було вживати скоромне. Власне, до цього свята у кожному господарстві кололи свиней, аби приготувати різноманітні м'ясні страви.
Того дня люди похилого віку збиралися до гуртів, а молодь починала колядувати. Хлопці на святкування Різдва збиралися ватагою та вирушали колядувати. Одному їх давали роль кози чи пастуха. Такого колядовальщика споряджали у вивернутий назовні кожух, одягали йому солом'яні роги і вішали невеличкий дзвіночок на шию.
Ватаги ходили від двору до двору та питали дозволу колядувати. Під час колядування колядники хвалили господаря, господиню, їхніх дітей та бажали, щоб будинок був багатим, "щоб і в полі буйно, і в загоні з приплодом, на пасіці ройно".
Прикмети
Відлига у цей день обіцяє теплу та ранню весну;
Безхмарне небо та яскравий місяць - до морозів;
Зоряне небо та іній на деревах – буде добрий урожай.
Іменини: Леонід, Марія, Єрмак, Майя
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.