17 грудня - який день, свято та прикмети
17 грудня відзначають Міжнародний день невдахи, день захисту секс-працівників від насильства та жорстокості, в Україні – День працівника державної виконавчої служби, а у православних – День пам'яті святої великомучениці Варвари.

День працівника державної виконавчої служби України – професійне свято працівників виконавчої служби Міністерства юстиції України, яке відзначають у країні з 2009 року щороку, 17 грудня.
В офіційному календарі професійних свят він з'явився після підписання відповідного указу президентом країни Віктором Ющенком у липні 2009 року. У документі йдеться, що День співробітника державної виконавчої служби встановлено "з огляду на значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України та громадськості".
З 2003 року, 17 грудня у різних країнах відзначається Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства та жорстокості, ініціатором проведення якого виступила міжнародна організація "Мережа організацій, що виступають на захист прав секс-працівників".
Ця дата, покликана привернути увагу суспільства до проблем, пов'язаних з жорстокістю та насильством, яких часто зазнають працівники сфери сексуальних послуг, є своя традиція, що отримала назву "Марш червоних парасольок". Цього дня всі небайдужі до проблеми дискримінації секс-працівників виходять на вулиці із червоними парасольками.
Червона парасолька є символом захисту від жорстокості стосовно жінок, які заробляють проституцією, з боку міліції, сутенерів, клієнтів та ліцемірного суспільства. Вперше червона парасолька як символ опору виникла у 2001 році у Венеції на Першому всесвітньому конгресі секс-працівників.
Православні 17 грудня вшановують пам'ять Великомучениці Варвари. Свята Варвара в 306 році в Іліополі (Мала Азія) ще юною дівчиною постраждала за сповідання віри Христової - за вироком місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Після її кончини діва Варвара почала шануватися християнами, як свята великомучениця. Її святість проявляється через багато чудес, що відбувалися біля її гробниці.
Після утвердження християнства в Римській імперії мощі святої Варвари перенесли до Константинополя. Пізніше, згідно літописів, на початку XII ст. мощі святої великомучениці Варвари були перенесені до Києва візантійською княжною Варварою – дружиною великого Київського князя Святополка-Михайла Ізяславича, та встановлені у зведеному ним Михайлівському Золотоверхому соборі. У цьому храмі вони перебували понад 800 років – до часу закриття та руйнування. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари знаходяться у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Прикмети:
- Морозний день означає, що морози ще триватимуть довго.
- Ясна і безхмарна погода – до морозів.
- Хмарна погода обіцяє снігопад.
- Якщо захід червоний, то погода буде ясна і без опадів.
Іменини: Варвара, Геннадій, Іван, Уляна, Яна.
Останні новини Чернігівщини
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.