Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 14:23:58

8 листопада - який день, свято та прикмети

08.11.2021   08:28Агенцiя

У світі відзначають день радіології та день урбанізму. Крім того, сьогодні Всесвітній день без Wi-Fi і день піаніста.

У другий понеділок листопада традиційно у світі відзначають День сиріт, який у США започаткував благодійний фонд The Stars Foundation. Це свято покликано донести до людей інформацію про необхідність допомоги дітям, які залишилися без батьків унаслідок військових конфліктів, стихійних лих чи нещасних випадків.

Всесвітній день без Wi-Fi – World Day Without Wi-Fi – прийшов до нас із Венесуели. Головним його завданням є звернути увагу громадськості на можливі ризики для здоров'я, пов'язані з бездротовими технологіями.

Медики із ВООЗ стверджують: радіочастотний діапазон, у якому працює Wi-Fi, не несе відчутної загрози здоров'ю людей. Але якщо людям це і не видається небезпечним, про природу цього не скажеш. Принаймні так вважає Міжнародна федерація захисників довкілля Federaciоn Ambientalista Internacional, зареєстрована у Венесуелі. Саме ця організація у 2016 році оголосила 8 листопада Всесвітнім днем без Wi-Fi, щоб звернути увагу громадськості на можливі ризики, пов'язані з повсюдним використанням бездротових технологій, та закликати людей використовувати кабельне підключення замість бездротового.

Міжнародний день радіології відзначають у різних країнах світу 8 листопада. Це свято з'явилося у 2012 році, за ініціативи Європейського товариства радіологів, Товариства радіологів Північної Америки, а також Американського коледжу радіології.

Дата свята присвячена річниці відкриття рентгенівського випромінювання у 1895 році. Під час своїх досліджень Рентген випадково помістив під пучок променів руку і здивувався, коли побачив власні кістки. Тоді й був виявлений ефект, який нині широко використовується в медицині для вивчення стану внутрішніх органів людини за допомогою рентгенівського випромінювання. До речі, український фізик Іван Пулюй відкрив рентгенівське проміння ще в 1881 році. На міжнародній електротехнічній виставці він показав трубку, яка випромінювала такі самі промені. Проте виставка мала технічний характер, тому у відкритті вченого не побачили цінності для медицини.

8 листопада також відзначають Всесвітній день містобудування або Всесвітній день урбанізму. Ідею свята запропонував професор Університету Буенос-Айреса Карлос Маріа делла Паолера, щоб зацікавити суспільство професійним проектуванням різних міських споруд. Нині свято відзначається більш ніж у 30 країнах світу.

Неофіційний День піаніста щороку відзначають 8 листопада. Незважаючи на відсутність офіційного статусу, це свято з кожним роком стає все популярнішим у музичному середовищі та впевнено виходить на міжнародний рівень.

8 листопада у православ'ї - це день великомученика Димитрія Солунського. Йому моляться про сміливість, хоробрість, терпіння у випробуваннях.

Прикмети:

  • Іній з ранку віщує сніжну зиму.
  • Теплий день – до теплої і сирої зими.
  • Якщо річки жодного разу не покривалися льодом, то до кінця листопада морозів не буде.
  • Сніг випав 8 листопада – весна буде пізньою.

Іменини: Антон, Опанас, Василь, Дмитро, Марк.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.

ТОП-10 місць для відвідування на Чернігівщині

ТОП-10 місць для відвідування на Чернігівщині 12:50

Чернігівщина – край із багатою історією. Тут збереглися стоянки первісних людей та собори князівських часів, палаци аристократів та монастирські підземелля. Ми відібрали для вас найцікавіші об’єкти та склали список ТОП-10: що подивитися на Чернігівщині.

Говорили про бджолярство Бахмацької громади

Говорили про бджолярство Бахмацької громади 12:35

Спеціалісти Бахмацького управління Держпродспоживслужби та районної державної лікарні ветеринарної медицини взяли участь у зборах громадської організації «Спілка пасічників батьківщини Петра Прокоповича», які відбулися в приміщенні Бахмацької міської ради.

Низка керівників громад звернулися до Чауса з проханням повернути торфогалузь в область

Низка керівників громад звернулися до Чауса з проханням повернути торфогалузь в область 12:28

Питання функціонування торф’яної галузі є стратегічним для Чернігівщини та її громад. Низка керівників місцевих рад звернулись до голови Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Чауса з проханням посприяти передачі у власність територіальних громад двох із п’яти останніх торфозаводів в Україні, розташованих на території Чернігівщини.

До Прилук можуть передислокувати військові частини, які нині розміщені в зоні ООС

До Прилук можуть передислокувати військові частини, які нині розміщені в зоні ООС 12:22

Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) розглядає Прилуки як потенційне місто для передислокації військових частин, розміщених в зоні ООС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини