Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 07:13:39

30 вересня - який день, традиції та прикмети

30.09.2021   08:33Агенцiя

30 вересня відзначають Міжнародний день перекладача, Всеукраїнський День бібліотек, День усиновлення, День незалежності Ботсвани і День працівників органів юстиції Казахстану.

Православна церква вшановує пам'ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Ще сьогодні виповнюється 180 років від дня народження Михайла Драгоманова (1841), українського історика, критика, публіциста, громадського діяча.

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек. 14 травня 1998 року Указом Президента України № 471/98 була визначена щорічна дата його святкування. Сьогодні в Україні близько сорока тисяч бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Загальна кількість бібліотечних працівників становить близько 53-х тисяч фахівців. Щорічно українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйона читачів.

День усиновлення - ще молоде свято.
Вперше в Україні відзначається з 2009 року. Указ № 1088/2008, яким цей день встановлено, був підписаний Віктором Ющенком 27 листопада 2008 року. В Указі зазначається суспільна значущість усиновлення (і удочеріння) у забезпеченні права кожної дитини на виховання в родині.

Також у світі сьогодні відзначають міжнародний день перекладача. Своє професійне свято перекладачі відзначають 30 вересня (день смерті в 419 або 420 році святого Ієроніма Стридонського, який здійснив повний переклад Біблії на латину, в зв'язку з чим традиційно вважається святим покровителем перекладачів. Свято офіційно засноване Міжнародною федерацією перекладачів у 1991 році.

Православна церква святкує день Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Софія була вдовою і виховувала своїх доньок у вірі в Господа з дитинства. Однак тоді повсюдно було поширено язичництво, а тому, імператор, дізнавшись про чотирьох християнок, вирішив звернути їх у свою віру. Але дівчата виявилися непохитними і відкинули не тільки вмовляння імператора, але навіть і подарунки. За це їх піддали численним мукам, а потім обезголовили, і лише тоді троє дітей загинули. Сама ж Софія, поховавши дочок, померла за три дні. На момент смерті, згідно з Писанням, Вірі було дванадцять, Любові - дев'ять, а Надії - десять років. Ім'я Софія означає "мудрість".

У цей день існував звичай, за яким жінки повинні добре поплакати, розповідаючи про усі свої біди і нещастя, а вже потім починати готувати святкові пиріжки. Жінки починали ранок голосним плачем, шанували пам'ять про загиблих святих. Саме плач вважався оберегом для родини на цілий рік.

На Віру, Надію, Любов прийнято свататись, а на Покрову весілля грати.

Традиційно іменини святкували три дні, прославляли материнську мудрість і жіночі чесноти - віру, надію і любов. У молитві до Софії цього дня треба просити здоров'я для хворих дітей, успішного зачаття дитини і позбавлення від жіночих захворювань.

Прикмети:

Православне свято в пам'ять Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, зазвичай, ясне і тепле.

Іменини: Віра, Надія, Любов, Софія.

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини