Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір
Приготовані своїми руками десерти не лише смачні. Такі солодощі можуть бути по-справжньому здоровими та не містити шкідливих або потенційно небезпечних інгредієнтів.

Список ласощів, які можна зробити на домашній кухні, досить великий. Готуйте не тільки цілком корисні пироги, желе, муси, цукерки, а й, скажімо, зефір.
Не виключено, що, приготувавши полуничний зефір на желатині або агар-агарі, ви поповните список своїх фірмових страв. Також ніхто не забороняє експериментувати та використовувати інший основний інгредієнт. Наприклад, ви можете робити зефір з яблук, малини, чорниці, персиків тощо.
Полуничний зефір в домашніх умовах
Вибираючи желювальну речовину, радимо зупинитися на агар-агарі. Його знадобиться менше, ніж желатину. Крім того, з продуктом рослинного походження легше працювати, а густішає зроблений з його використанням десерт вже при 38–40 °C, тож зефір не «попливе» при кімнатній температурі.
Смакоту, яку ми розглядаємо, роблять не тільки зі свіжих плодів. Восени або взимку ви можете приготувати полуничний зефір із заморожених ягід. Врахуйте лише, що весь процес триватиме 8–12 годин. Але не лякайтеся: на ваші активні дії знадобиться витратити хвилин 40, решта часу піде на застигання ласощів.
Інгредієнти
Щоб зробити 15–20 порцій (кількість умовна, оскільки ви самі контролюватимете розміри зефіринок), беремо:
- агар-агар — 9 г;
- яєчний білок — 1 шт.;
- полуницю — 300–350 г;
- цукор-пісок — 650 г;
- цукрову пудру — 3 ст. л.;
- воду — 150 мл.
Покрокова інструкція
- Замочуємо агар-агар у холодній воді.
- Перетворюємо на пюре полуницю, протираючи її через сито, щоб позбутися кісточок. Отриману масу ставимо на вогонь, трохи проварюємо до загустіння, відставляємо вистигати.
- До набряклого агар-агару додаємо 0,5 кг цукру, перемішуючи, гарненько нагріваємо (не кип’ятимо!), варимо, поки за лопаткою/ложкою не потягнеться тонка нитка. Далі все потрібно робити дуже хутко, оскільки сироп швидко загусає.
- У полуницю кидаємо цукор, що залишився, половину білка, збиваємо масу до кремоподібного стану (суміш повинна трохи посвітлішати). Не зупиняючись, вводимо в основу страви решту білка. Збиваємо суміш до утворення на ній стійких піків.
- Не перериваючи процесу, тонкою цівкою вводимо в полуничну масу желювальну суміш. Збиваємо все до загустіння. Залежно від потужності міксера, на це може піти 5–15 хвилин. Швидко перекладаємо основу страви в кондитерський мішок, на рівну поверхню кладемо пергамент/плівку, видавлюємо фігурні зефіринки або просто довгі ковбаски, які потім можна буде порційно порізати.
- Мінімум через 7–8 годин посипаємо десерт пудрою. Потім знімаємо з пергаменту/плівки кожну зефіринку, склеюємо їх по дві основами. Викладаємо готову смакоту на блюдо та подаємо з кавою, чаєм, какао.
Смачного!
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.