Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 18:40:09

14 січня - Очисти свій робочий день

14.01.2021   07:11Агенцiя

Неофіційне свято приведення свого робочого місця в порядок.

календар

календар

Від того, що ви зробите в перші 10 хвилин робочого дня, залежить ваша продуктивність у наступні вісім-дев’ять годин. Сайт Business Insider розповідає про 10 типових пасток, в які потрапляють люди вранці.

Запізнення


Одне недавнє дослідження показує: начальники вважають працівників, які спізнюються, менш свідомими і оцінюють гірше. Навіть якщо працівники і йдуть з роботи пізніше. Несправедливо? Але така вже реальність.

Ви не вітаєтеся з колегами


Витратьте кілька хвилин на обмін привітаннями та останніми новинами — це приємний початок дня і для вас, і для колег. А якщо ви начальник і не вітаєтеся з командою, це може підірвати уявлення людей про вашу компетентність, каже Лінн Тейлор, експерт з організації робочого місця і автор книги Tame Your Terrible Office Tyrant.

Кава

Якщо ви і не п’єте каву відразу після пробудження, то досить імовірно, що заправляєтеся нею по дорозі в офіс. Але дослідження показують, що найкращий час пити каву — після 9.30. Кортизол, гормон стресу, який регулює енергію, зазвичай досягає піку з 8 до 9 ранку. Якщо ви п’єте каву в цей час, тіло починає виробляти менше кортизолу і більше залежати від кофеїну. А ось коли кортизол починає падати (після 9.30), тоді-то вам і стане в нагоді кава.

Ви відповідаєте на всі листи

Коли ви сідаєте за свій стіл, виникає спокуса разом відповісти на всі листи, які накопичилися з вечора. Але за словами Майкла Керра, автора книги You Can not Be Serious! Putting Humor to Work, у перші хвилини робочого дня має сенс швидко переглядати електронну пошту і розставити пріоритети, побачити, чи є щось термінове, і спланувати, коли ви відповісте на все інше. Інакше перевірка пошти викличе у вас відчуття, ніби ви зробили щось важливе, а між тим відверне вас від реально важливих справ.

У вас немає плану

Тейлор рекомендує перед початком робочого дня мати хоча би загальне уявлення про те, куди він вас заведе. Це означає, що потрібно записати свої основні пріоритети і те, що просто необхідно зробити сьогодні, а також звіритися з календарем і подивитися, які зустрічі або дзвінки на сьогодні заплановані.

Спочатку ви беретеся за найлегше


Як кажуть дослідження, протягом дня наша енергія і сила волі поступово випаровуються. Тому вкрай необхідно зробити важливі справи якомога раніше. Дехто називає цю стратегію «з’їсти жабу», згадуючи жарт Марка Твена: «Насамперед з’їжте вранці живу жабу і будьте впевнені, нічого гіршого з вами вже не трапиться».

Багатозадачність

Уранці у вас стільки енергії, що хочеться взятися за все відразу. Але це заважає вашій продуктивності в рішенні ключових завдань. Якщо ви почнете день з того, що відразу вирішуєте кілька питань, ви можете загальмувати себе на весь залишок дня. Правильніше задати позитивний тон і зосередитися на одному завданні хоча би на 10 хвилин.

Негативні думки

Вас штовхнула якась зухвала людина в метро, ​​або ввечері ви посварилися з дружиною або чоловіком. Нехай так, але не дозволяйте цим переживанням узяти верх над вами вранці. Тейлор радить наче відкласти ці думки в окремий «ящик» — це дозволить вам при бажанні або необхідності повернутися до них пізніше.

Нарада


Зустрічі з самого ранку — марна трата ваших когнітивних ресурсів. Лора Вандеркам, автор книги What the Most Successful People Do Before Breakfast, каже, що початок робочого ранку краще зберегти для справ, які вимагають значної зосередженості — наприклад, написання і обдумування текстів. А зустрічі і наради краще призначати на час, коли енергія падає — у середині дня, — якщо тільки ці зустрічі самі по собі не вимагають колосальної розумової енергії.

Порушення рутини

Ваші когнітивні ресурси взагалі обмежені, тому користуйтеся ними обережно. Якщо на початку робочого дня ви раптом починаєте вирішувати, що вам зараз зробити — очистити пошту, випити кави або взятися за проект, у вас буде менше ментальної енергії на роботу над цим самим проектом. Якщо ж ви дотримуєтеся якоїсь рутини, ваш мозок може якийсь час працювати на автоматі і майже не витрачати енергію. Як каже автор книги «Сила звички» Чарльз Дахігг, рутина дає нам ментальну свободу думати про те, що дійсно важливо, і не думати про побутові подробиці.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.