Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 01:41:38

Літній відпочинок – не привід смітити на природі

09.07.2020   11:55Агенцiя

Літня пора – час для відпочинку. Тому саме в цей період люди прагнуть виїхати по далі з міста, від жаркої задухи і відпочити десь на лоні природи.

Однак, відпочиваючи у віддалених куточках, люди лишають по собі купи сміття. На узбіччі доріг, автошляхах, лісових масивах - скрізь лишаються сліди людської невихованості та недбалості. Викинуті пляшки, пластик, поліетилен, побутові та виробничі відходи призводять до засмічення лісових зон, утворюють сміттєзвалища і завдають шкоди довкіллю. Через людську байдужість страждають легені нашої планети.

Непоодинокими стають випадки, коли водії викидають сміття прямо зі свого авто. Така ситуація спостерігається на дорогах, що пролягають через ліс.

Законодавством України суворо заборонено несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі на території міст та інших населених пунктів, а також в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини. Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих до цієї мети, не дозволяється.

Статтею 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за засмічення лісів відходами. Зокрема, встановлено штрафні санкції  для громадян від 425 до 850 гривень, і посадових осіб – від 850 до 1700 гривень відповідно.

У статті 42 Закону України «Про відходи» визначено, що особи, винні у порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність, яка диференціюється залежно від ступеня шкоди довкіллю.

Адміністративну відповідальність відповідно до статті 82 КУпАП несуть особи винні  у порушенні щодо поводження  з відходами.  На порушників   накладається штраф  у розмірі від 340 до 1360 гривень (для громадян), від 850 до 1700 гривень (для посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності).

У випадку ж, якщо несанкціоноване розміщення відходів призвело до забруднення землі, то особа, винна у вчиненні таких дій підлягає адміністративній відповідальності за статтею 52 КУпАП. Ця норма закону зазначає, що псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення виробничими та іншими відходами тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень, посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень.

Доречно буде зазначити, що і за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою на громадянина порушника чекатиме адміністративна відповідальність. Розмір штрафу відповідно статті 152 КУпАП становитиме від 340 до 1360 гривень.

Тож, прогулюючись у парку, відпочиваючи на природі, потрібно завжди пам’ятати, що природа – це національний скарб, а не смітник.  Дбайте про навколишню красу, уникайте засмічення зон відпочинку, лісу, прибережних зон і узбіччя.
Пам’ятайте, що ви знаходитесь в «гостях» у матінки природи!

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини