Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 05:48:10

19 червня - Всесвітній день прогулянки

19.06.2020   07:57Агенцiя

World Sauntering Day створений в 1979 році WT Rabe у відповідь на зростаючу популярність бігу підтюпцем.

календар

календар

Вважається, що перший захід, присвячений цьому дню відбувся в Гранд-готелі на острові Макінак в Мічигані, США.

Гранд-готель має найдовший ганок в світі висотою 200 метрів.
Ідея дня полягає в тому, щоб спонукати людей не поспішати і краще оцінити красу навколишнього світу.

Мета цього свята — нагадати всім про те, що життя прекрасне, і про те, що потрібно дозволити собі іноді розслаблятися і просто повільно прогулюватися.

Міжнародний день прогулянки, або День неспішної прогулянки — свято, що закликає оцінити важливість такого, здавалося б, очевидного, але забутого багатьма способу відпочинку, зняти стрес або просто нервове напруження, як піша прогулянка.

Для багатьох людей, які проживають в сучасних мегаполісах, об'єктивна реальність задала дуже високі темпи життя, що не може не позначитися на стані нервової системи. Статистика з упевненістю показує, що систематичний стрес і депресія стали вже стійкою характеристикою нервової системи жителів міста. Аби не допустити зменшити темп життя і переглянути пріоритети, багато хто прагне вирішити ці проблеми за допомогою медикаментів. На щастя, в останні роки популярність набирає захоплення спортом і прагнення до здорового способу життя. Одним з ефективних способів боротьби зі стресом, як це не дивно, є звичайна піша прогулянка по парку або лісі, виїзд на природу.

Саме бажання підкреслити важливість і доступність цього простого способу відволіктися хоча б ненадовго від проблем і суєти підштовхнула ініціаторів та активістів відзначати щорічно Міжнародний день прогулянки. Причому саме в червні, коли вже переважає тепла сонячна погода, що сприяє прогулянкам на свіжому повітрі.

Прихильники святкування Дня прогулянки звертаються до всього людства, пропонуючи не тільки в цей день, а взагалі як можна частіше виходити на природу і проводити там хоча б трохи часу — це відмінний спосіб для усамітнення та умиротворення або дружньої бесіди.

До переваг пішої прогулянки прихильники свята відносять її доступність для кожного, бо потрібно лише виділити час (з психологічною установкою не "на шкоду справах», а «на благо здоров'ю»), а також визначитися з місцем, хоча навіть в містах досить скверів і парків, не кажучи про передмістя. Цей спосіб відпочинку не потребує будь-яких матеріальних витрат, а користь від нього з лишком окупить витрачений час. Ходьба не тільки буде сприяти зняттю стресу, але і стане непоганим стимулятором уваги, пам'яті та мозкової активності, поліпшить апетит і нормалізує сон.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.