19 міфів, у які й досі вірять люди
Дощовий черв’як, якого розділити надвоє, регенерується і з нього зробляться дві тварини? Мед треба з’їсти за рік, бо він зіпсується? Банани – це фрукти чи ні? Отже, далі говоримо про твердження, у яких люди вірять і як виявилося - помиляються.

Отож, помилково вважати, що:
1. Перекис водню – гарний антисептик. Скажемо так: користі від препарату ніякої, іноді він може навіть нашкодити.
2. Льюїс Керрол ніколи не називав свого героя Божевільним Капелюшником. В романі він згадується просто як Капелюшник.
3. Арахіс – горіх. Насправді він належить до родини бобових. А мигдаль, кеш’ю і фісташки належать до… насіння! Хто прилічив їх до горіхів – невідомо.
4. Сума кутів трикутника не завжди дорівнює 180 градусів. Таке твердження справедливе лиш для евклідової площини, а от сума кутів трикутника на сфері, наприклад, завжди перевищує 180 градусів.
5. Свині не люблять бруду та нечисті. Свиня – одна з найчистіших тварин у світі. Бруд вони люблять задля охолодження: в цих тварин немає потових залоз.
6. Крук і ворона – одна і та сама тварина. А насправді ні, хоч зовні вони дуже схожі. Крук більший за розміром, має більші лапи та довші крила й хвіст, а ворона – менша за розміром і хвіст її більш вкорочений.
7. Випічка не підніметься, якщо біля неї шуміти. Та хоч в барабан стукайте чи на концерт рок-групи її віднесіть, це ніяк не вплине на хімічні процеси, які у ній відбуваються.
8. Балони для пірнання наповнені повітрям, а не чистим киснем. На глибині понад 6 метрів кисень шкідливий для людини.
9. Білизна античних статуй в наш час – лиш пережиток минулих епох: колись вони були кольоровими, та з плином часу фарба змилася.
10. Мед не має терміну придатності, а може зберігатися сотні років.
11. Помилково вірити в те, що кров, до реакції з киснем, має блакитний колір. А вона червоною є завжди, лиш інших відтінків. А вени здаються синіми залежно від того, як наша шкіра поглинає й відбиває світло.
12. Спагеті не вигадали в Італії. Їх батьківщина – Японія.
13. З яєць, які ми купуємо в магазині, курчата не вилупилися б ніколи.
14. Банани не ростуть на деревах. Бананове дерево – це насправді висока трава.
15. Салат “Цезар” успадкував свою назву не від славнозвісного полководця Юлія Цезаря, якому до кулінарії було далеко, а від італійського ресторатора Цезаря Кардіні. Вперше страву подали у 1924 році в Мексиці.
16. Молоко – найкраща їжа для кішок. Виявляється, коти не можуть терпіти лактозу й від частого її споживання у них може виникнути розлад шлунку.
17. Неправда, що після зарядження акумулятора стільникового телефону, якщо його залишити підімкненим до мережі, заряд зменшиться й це нашкодить пристрою. Та це не так: сучасні ґаджети дуже розумно керують своїм живленням й під’єднання до електроструму не вплине на їх роботу.
18. Дощовий черв’як, якого розрізали навпіл, не стане двома повноцінними тваринами. Виживе лиш та половина, де знаходиться рот, інша загине.
19. Міф, що обручку треба носити на безіменному пальці, бо він – єдиний палець, вена якого іде до серця. Але кожен палець має вену, яка іде до серця.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.