Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 06:30:55

22 грудня - найкоротший день 2019 року в північній півкулі

22.12.2019   10:07Агенцiя

Розрізняють літнє і зимове сонцестояння. У північній півкулі зимове сонцестояння зазвичай припадає на 21–22 грудня і є важливою астрономічною і географічною подією.

Зимове сонцестояння є початком астрономічної зими в північній півкулі. В цей день найменша тривалість світлового дня (наприклад, для Києва 22 грудня вона становитиме лише 8 год 16 с). У північній півкулі в день зимового сонцестояння Сонце підіймається над горизонтом на мінімальну висоту (наприклад, у Києві полуденна висота Сонця в цей день становить близько 16°).

Протягом кількох днів після цього моменту полуденні висоти Сонця в небі і тривалість світлового дня лишаються практично незмінними – звідси й назва «сонцестояння». На південному полюсі в день зимового сонцестояння Сонце взагалі не заходить, на північному – темна полярна ніч.

Незважаючи на те, що день сонцестояння вважається початком астрономічної зими, через кілька днів після цієї події Сонце почне підніматися все вище над горизонтом, а світловий день починає збільшуватися (наприклад, у Києві 1 січня світловий день триватиме вже 8 год 5 хв 38 с).

З точки зору астрономії, день зимового сонцестояння – це день, коли Земля в своєму орбітальному русі проходить точку зимового сонцестояння. А сонцестояння – це, власне, момент проходження вищезгаданої точки на орбіті Землі. У 2019 році зимове сонцестояння відбудеться 22 грудня о 4 год 19 хв за міжнародним скоординованим часом (за київським поясним часом в Україні це буде о 06.19).

У культурі багатьох народів день зимового сонцестояння символізує відродження богів, життя і природи, до нього приурочені багато свят. Стародавні римляни з 17 по 23 грудня шанували бога землеробства – Сатурна. Стародавні германці вважали, що саме в цей день відроджувався Король Дуба, який відігрівав замерзлу землю і давав життя насінню в ґрунті. У Шотландії існувала традиція запускати палаюче колесо, яке символізувало сонцеворот. До запровадження християнства, стародавні слов’яни святкували в цей день «родини сонця», або «народження Коляди» – язичницького сонячного божества.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини