4 вересня - вийшла в ефір перша передача телевізійного клубу знавців "Що? Де? Коли?"
Живий символ Клубу знавців пугач Хомко з'явився в передачі «Що? Де? Коли?» у 1977 році.

4 вересня 1975 офіційно вважається днем народження гри. В цей день вперше вийшла в ефір «Сімейна вікторина «Що? Де? Коли?»».
З моменту першої появи в ефірі Центрального телебачення телевікторина відразу завоювала симпатії численної глядацької аудиторії.
За час своєї цікавої і тривалого життя на телебаченні передача придбала величезну кількість друзів, партнерів, прихильників і бажаючих сісти за стіл гравців, вона постійно змінювалася, ідучи в ногу з часом. Творці вигадували нові правила, розросталися команди, мінялися інтелектуальні лідери, удосконалювався і саме ігрове простір. Сьогоднішні змагання на знаменитих площадках «Що? Де? Коли?»І прославлені брейн-ринги істотно відрізняються від тих, які можна було побачити в прямому ефірі 10 або 20 років тому.
Наприклад, в 1975 році ні дзиги, ні сови в передачі ще не було. Дзига гравці починають крутити лише в 1976 році, а живий символ передачі пугач Хомко з'явився в залі ще через рік. Знавцями учасники передачі вперше називаються в 1979 році, і в грі з'являється перша музична пауза. Перший Чорний ящик з'явився в 1983 році. А перший прямий ефір програми відбувся — 24 жовтня 1986 року, і з цього моменту передача «Що? Де? Коли?»Виходить тільки в прямому ефірі.
З 1975 року беззмінним автором, а з 1978 року і ведучим гри, був Володимир Ворошилов, генеральний директор телекомпанії«Гра», академік російської академії телевізійних мистецтв«ТЕФІ» . 30 грудня 2000 року Володимир Якович провів свою останню гру. Після його смерті провідним вікторини став Борис Крюк, екс-ведучий телепередачі «Кохання з першого погляду».
Телевікторина «Що? Де? Коли?» - Це тест на інтелект і спосіб розвитку інтелекту. Знаючи кілька фактів, зіставити їх, знайти логічний хід і обчислити зовсім новий, раніше невідомий факт — саме в цьому полягає найвища інтелектуальне задоволення, яке приводить у цю гру тисячі нових і нових шанувальників.
Останні новини Чернігівщини
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.
Рада ветеранів при Чернігівській ОДА: завершено прийом заяв 13:38
На Чернігівщині триває формування оновленого складу Ради ветеранів при обласній державній адміністрації.