Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 09:44:13

24 лютого у Бельгії відбулася перша з відомих лотерей

24.02.2018   07:50Агенцiя

Лотерея з давніх часів застосовувалася державами для збору коштів на різні цілі.

На думку істориків і лінгвістів, слово «лотерея» походить від франкського «hlot», що значить «жереб». Потім воно скоротилося і перетворилося на англійське «lot», що значить «частка».

Спеціальні кістки для кидання жереба знаходили ще в древнеассірійскіх і давньоєгипетських похованнях. У Європі офіційна історія лотерей почалася з розіграшу, який влаштувала в Брюгге (Бельгія) вдова художника Яна Ван Ейка 24 лютого 1466, в 25-ту річницю смерті чоловіка. Спробувати щастя отримати грошовий приз міг кожен, що купив квиток. Збір був призначений для міських будинків.

Між 1520 і 1532 роками король Франції Франциск I дозволив проведення в декількох містах лотерей з метою отримання особистих і суспільних доходів.

Першою відомою широкомасштабної лотереєю, де виграш виплачувався грошима, вважається так звана «De Lotto de Firenze», яка проводилася у Флоренції в 1530 році. Успіх її був такий великий, що ця практика швидко поширилася на інші міста Італії.

Після об'єднання Італії перша національна лотерея була організована в 1863 році, при цьому проводилися регулярні (раз на тиждень) розіграші. Метою лотереї був збір грошей для держави.

Практично одночасно з появою лотерей почалися і зловживання, а самі розіграші нерідко були звичайним шахрайством.

Але, звичайно, у проведенні лотерей були і позитивні моменти. Доходи від них нерідко йшли на благо держави. У Британії на гроші від пристрою лотерей були частково або повністю профінансовані такі проекти, як будівництво Британського музею та ремонт мостів.

В Америці за допомогою лотереї, проведеної Джорджем Вашингтоном, була побудована дорога через Камберлендское гірський район. А в Сіднеї за рахунок податків на азартні ігри побудували оперний театр.

Проведення лотерей в різних країнах і в різний час то заборонялося, то дозволялося. Так, у США в 1890 році президент Гаррісон спільно з конгресом засудив лотереї як «шахрайські й аморальні». Однак, як тільки у якоїсь держави виникала потреба в терміновому поповненні скарбниці, лотереї знову дозволялися.

У російській мові слово «лотерея» з'явилося на початку 18 століття. Слідом за словом прийшла в Росію і сама лотерея. Почавши з царського двору, вона поширювалася усе ширше й ширше.

Лотереї влаштовувалися різними приватними комітетами, товариствами, піклування, притулками. У 1891 році була проведена державна благодійна лотерея на користь нужденного населення в місцевостях, які постраждали від неврожаю. У 1914 році відбулася аналогічна лотерея на користь поранених і хворих воїнів.

Останні новини Чернігівщини

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.

Міжнародні донори розглядають можливість створення на Чернігівщині сучасного закладу пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації 08:17

Над проєктом створення клініки пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації працює Благодійний фонд «Місія солідарності».