Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 03:50:42

30 жовтня - отриманий перший патент на кулькову ручку

30.10.2017   07:09Агенцiя

Сьогодні кулькова ручка практично незамінна (Фото: Lipik, Shutterstock) Винахід принципу роботи кулькової ручки офіційно датується кінцем 19-го століття — 30 жовтня 1888 патент отримав Джон Лауд (John Loud), в 1916 році — Ван Вечтен Райзберг (Van Vechten Reisberg).

В кінці 1930-х років схожу на сучасну кулькову ручку запатентував угорський журналіст Джозеф Ласло Біро. Взагалі, він був не тільки журналістом, але й винахідником. А кулькову ручку він сконструював саме через те, що доводилося багато писати звичайним пером, яке вимагало чорнильниці і залишало плями.

Винахід здавалося багатообіцяючим в грошовому плані. Майже відразу патент на виробництво кулькових ручок викупили ВВС Великобританії для своїх пілотів. Їм було вкрай незручно возитися з пір'яними ручками в повітрі. Перебравшись до Аргентини Біро перереєстрував свій патент і з великою вигодою продав його за $ 1 млн. компанії Eversharp. Аргентинська компанія налагодила перше в світі масове виробництво кулькових ручок для всіх. Торгівля усередині країни йшла чудово: дешевизна і практичність нового приладу полонили безліч покупців.

Американський комівояжер Мілтон Рейнолдс, подорожуючи по Аргентині, випадково купив кілька кулькових ручок на вулиці. Ділова хватка підказала Рейнолдс, яку величезну прибуток можна отримати з цієї простої штучки, якщо продавати її масово. Він навів довідки і дізнався, що винахід угорського журналіста запатентовано всього в двох країнах, а найбільший і найбагатший ринок — США — не закритий для нього ніякими патентами. Рейнолдс поспішив зарезервувати цей ринок за собою.

У 1943 році він сам запатентував кулькову ручку в США і налагодив її масове виробництво. Як Рейнолдс і припускав, успіх кулькової ручки був величезним. Тільки за один день в магазині Джімбела в Нью-Йорку було продано 10 тис. штук. Забавно, що перші покупці залучалися гаслом про те, що нова ручка може писати під водою.

Ця проста дрібниця зробила Мілтона Рейнолдса мільйонером. Автор винаходу Біро спробував відстояти своє право на патент в американському суді, але програв.

А винахід ще не вичерпало до того часу весь свій потенціал «творця мільйонерів»: в 1958 році француз Марсель Бік допрацював її і отримав сверхдешевую у виробництві модель під назвою BIC, яка поклала початок створенню «BIC Corporation».

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.