Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 31 березня, 19:16:54

3 червня - Франсуа Бланшар продемонстрував сконструйований ним парашут

03.06.2017   08:57Агенцiя

Перший ескіз парашута намалював Леонардо да Вінчі в 1483 році. «Якщо у людини є намет із накрохмаленого полотна шириною в 12 ліктів і висотою в 12, — писав геніальний вчений, — то він зможе кидатися з будь-якої висоти, без небезпеки для себе".

Парашут Леонардо був схожий на сучасний, однак відсутність практичної потреби в його застосуванні служило перешкодою для виготовлення подібних снарядів. Тільки розвиток повітроплавання через 200 років і часті катастрофи спонукали винахідників впритул зайнятися створенням апарату для благополучного спуску людини з великої висоти.

Вперше побудував і випробував такий пристрій французький фізик Ленорман, який і дав йому назву — «парашут» (від грецького «пара» — проти і французького «шюте» — падіння).

Він мав конусоподібну форму, був зшитий з полотнини і для зменшення повітропроникності обклеєний зсередини папером. Кілька десятків тонких строп сходилися до сидіння, сплетеному з вербових лозин. Однак ніхто з повітроплавців так і не скористався винаходом, хоча успішні досвіди з тваринами, яких винахідник скидав на своєму парашуті з балкона обсерваторії в Монпелье з висоти 26 метрів, довели його надійність.

3 червня 1785 французький повітроплавець Франсуа Бланшар (1753-1809) продемонстрував у Лондоні сконструйований ним парашут для стрибків з повітряної кулі. Сам Бланшар випробувати свій винахід не зважився і з висоти 300 м скинув на парашуті собаку.

Тварина приземлилося благополучно. Через рік в Гамбурзі Бланшар провів наступний експеримент. На цей раз з неба на землю спустився баран.

Першим сміливцем, який з парашутом стрибнув з повітряної кулі, став французький аеронавт Андре-Жак Гарнерен. Сталося це 22 жовтня 1797 року. Його стрибок з висоти 400 метрів над паризьким парком Монсо став першим в Європі.

Сьогодні область застосування парашутних систем дуже широка. Персональні чи десантні парашути використовуються для десантування з повітря, порятунку людей і як спортивні снаряди в парашутизмі. Застосовуються також парашути вантажні, гальмові, стабілізуючі, парашути космічних апаратів та інші різновиди.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей 12:19

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Поліція інформує: на Чернігівщині скорочено тривалість комендантської години 11:10

З 1 квітня комендантська година на Чернігівщині триватиме з 00:00 ночі до 04:00 ранку.