Порада дня: бажайте здоров'я правильно
Ми усі певним чином співчуваємо людині, яка захворіла. І звичайно, бажаємо їй скорішого одужання. Але які слова ми використовуємо при цьому? І що вони реально означають?
„Поправляйтеся!” – використовується найчастіше. Але, якщо замислитись, поправлятись, тобто збільшувати масу тіла – рідко для кого є ознакою покращення здоров’я. Таке побажання з’явилось у 30-х – 40-х роках ХХ століття, коли внаслідок голоду люди були виснажені, і „поправитись” було рівноцінним залишитись здоровим і живим.
„Видужуйте!” – суто українське побажання, також пов’язане з достатністю продуктів харчування, що робить людину дужою – сильною.
Особисто мені більше подобаються побажання, які реально відображають те, чого ми хочемо для хворого: „Будьте здорові!” (у російському варіанті – „Выздоравливайте!”). А вам?
Жарая Ганна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри біологічних основ фізвиховання и спорту ЧНПУ
Останні новини Чернігівщини
У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку 15:21
Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.
Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик 15:15
Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
Преміями і стипендіями відзначили митців області 15:14
Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14
Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.
У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12
У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.