Як правильно зануритись в ополонку під час Водохреща
19 січня, християни підуть до водойм, щоб зануритись у крижану воду. Вважається, що під час цього обряду зникають хвороби, люди зцілюються і очищуються від гріхів.
![](/uploads/16465-m.jpg)
Для того, щоб отримати від купання задоволення та користь і уникнути трагічних наслідків потрібно дотримуватись нескладних рекомендацій.
У першу чергу перед купанням в ополонці не завадить проконсультуватися з лікарем, оскільки існують захворювання, які протікають безсимптомно, а переохолодження може стати причиною їх загострень. Тільки коли лікар підтвердить, що занурення у воду не призведе до проблем зі здоров'ям, починайте підготовку.
Вранці, за дві години до занурення, добряче поснідайте поживною їжею. Візьміть з собою термос із гарячим трав'яним чаєм і ні в якому разі не пийте алкоголь! Варто відмовитись також від паління.
Одягніть зручні і теплі речі з натуральних матеріалів. Заздалегідь потурбуйтеся про безпечний підхід до ополонки – візьміть з собою зручне взуття на неслизький підошві.
Прибувши на місце зробіть зарядку - вона активізує кровообіг. Побігайте, поприсідайте, поплескайте у долоні. Вам має бути тепло не тільки зовні, але і зсередини. Потім швидко зніміть одяг (потурбуйтесь, щоб він був без шнурків і ґудзиків) і підійдіть до ополонки. Обов'язково поклопочіться про килимок під ноги і великий теплий рушник.
Входити у воду потрібно поступово, інакше організм може зазнати шоку. Спочатку намочіть руки, розітріть водою по плечі. Потім зануртеся у воду по коліна, після чого можна занурюватись повністю.
Православна традиція передбачає триразове занурення у воду з головою. Але перебувати з мокрим волоссям на морозі не дуже корисно, тому бажано все ж таки утриматись від дотримання цієї традиції.
Прихопіть з собою термос з гарячим молоком або чаєм. Ці напої відмінно зігрівають. Дуже небезпечно пити воду з джерел і річок, оскільки вона може виявитись забрудненою. Доцільніше принести очищену воду з собою або набирати її з ємностей із очищеною водою.
Купайтесь тільки у встановлених місцях у присутності представників служби порятунку і медичних працівників. Ні в якому разі не вирушайте до водойми по одинці!
Зі святом Вас та будьте здорові!
Тетяна Моргун
Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.