Як правильно зануритись в ополонку під час Водохреща
19 січня, християни підуть до водойм, щоб зануритись у крижану воду. Вважається, що під час цього обряду зникають хвороби, люди зцілюються і очищуються від гріхів.

Для того, щоб отримати від купання задоволення та користь і уникнути трагічних наслідків потрібно дотримуватись нескладних рекомендацій.
У першу чергу перед купанням в ополонці не завадить проконсультуватися з лікарем, оскільки існують захворювання, які протікають безсимптомно, а переохолодження може стати причиною їх загострень. Тільки коли лікар підтвердить, що занурення у воду не призведе до проблем зі здоров'ям, починайте підготовку.
Вранці, за дві години до занурення, добряче поснідайте поживною їжею. Візьміть з собою термос із гарячим трав'яним чаєм і ні в якому разі не пийте алкоголь! Варто відмовитись також від паління.
Одягніть зручні і теплі речі з натуральних матеріалів. Заздалегідь потурбуйтеся про безпечний підхід до ополонки – візьміть з собою зручне взуття на неслизький підошві.
Прибувши на місце зробіть зарядку - вона активізує кровообіг. Побігайте, поприсідайте, поплескайте у долоні. Вам має бути тепло не тільки зовні, але і зсередини. Потім швидко зніміть одяг (потурбуйтесь, щоб він був без шнурків і ґудзиків) і підійдіть до ополонки. Обов'язково поклопочіться про килимок під ноги і великий теплий рушник.
Входити у воду потрібно поступово, інакше організм може зазнати шоку. Спочатку намочіть руки, розітріть водою по плечі. Потім зануртеся у воду по коліна, після чого можна занурюватись повністю.
Православна традиція передбачає триразове занурення у воду з головою. Але перебувати з мокрим волоссям на морозі не дуже корисно, тому бажано все ж таки утриматись від дотримання цієї традиції.
Прихопіть з собою термос з гарячим молоком або чаєм. Ці напої відмінно зігрівають. Дуже небезпечно пити воду з джерел і річок, оскільки вона може виявитись забрудненою. Доцільніше принести очищену воду з собою або набирати її з ємностей із очищеною водою.
Купайтесь тільки у встановлених місцях у присутності представників служби порятунку і медичних працівників. Ні в якому разі не вирушайте до водойми по одинці!
Зі святом Вас та будьте здорові!
Тетяна Моргун
Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.