Чому існують правші та лівші?
Чому на світі існують правші та лівші? Відповідь на це питання є дійсно цікавою! Дізнайтеся, яка ж все-таки різниця між правшею та лівшею та чому не варто перевчатися, якщо ти лівша.

Немає загальноприйнятого та чіткого пояснення, чому дехто правші, а дехто лівші. Втім, з цього приводу існують декілька теорій. Одна з них полягає в тому, що наше тіло асиметричне (права половина не ідентична лівій). Тому і права та ліва півкулі мозку людини функціонують теж по‑різному. Також, нерви зв’язують кожну півкулю з протилежною стороною тіла: права півкуля з лівою й навпаки.
Звідси слідує, що якщо ліва частина мозку має перевагу, то права частина тіла являється більш досконалою та краще пристосованою. Все що ми робимо при житті (читаємо, готуємо, пишемо) – все це відбувається завдяки лівій півкулі мозку. У лівші навпаки: в нього відбувається перестановка, права частина мозку домінує над лівою, тому такі люди краще володіють лівою стороною тіла. Така риса часто передається спадково, тому у батьків-лівшів скоріше народиться дитина-лівша, а у правшів – правша.
ФАКТ
Окрім правшів і лівшів, розрізняють так само амбідекстрів – людей що однаково добре володіють обома руками, і амбісіністрів – тих, кому складно використовувати й праву, і ліву руку.
Приблизно кожна десята людина — лівша. Існує думка, що серед дівчат в два рази менше лівшів, ніж серед хлопців. Така відмінність пояснюється тим, що обидві півкулі головного мозку відповідають за різні сторони життя. Права півкуля мозку відповідає за сприйняття інформації та емоційність, тому лівші все сприймають узагальнено та інтуїтивно. Ліва ж півкуля відповідає за деталі та аналіз, тому правші більш схильні до логіки та раціональності.
Як правило, до 5 років стає остаточно зрозуміло лівша ти чи правша. А оскільки ними народжуються, то й перевчатися не слід. Причина тут ховається в роботі мозку, який у будь-якому разі не стане від того працювати інакше. Тому й перевченим лівшам буває ще складніше писати та вчитися взагалі.
Відповідно до соціологічної теорії, завдяки своїй винятковості лівші показують кращі результати в певних видах діяльності. Ліва рука часто переважає у композиторів, художників, спортсменів, організаторів; права – у лінгвістів, інженерів, математиків.
Відомі лівші:
Леонардо да Вінчі, видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження. Був амбідекстром.
Чарлі Чаплін, англійський та американський кіноактор і кінорежисер. Визнаний як один з найкращих коміків в історії світового кіно, тричі нагороджений премією «Оскар». Грав на скрипці теж лівою рукою.
Юлій Цезар, окрім того, що міг займатися трьома справами одночасно, він ще й давньоримський державний і політичний діяч, полководець, письменник.
Останні новини Чернігівщини
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.
2 липня: цей день в Україні і світі 07:50
ДЕНЬ 1225 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1225 RUSSIAN AGRESSION