Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 09:59:08

Чому існують правші та лівші?

23.10.2016   12:40Агенцiя

Чому на світі існують правші та лівші? Відповідь на це питання є дійсно цікавою! Дізнайтеся, яка ж все-таки різниця між правшею та лівшею та чому не варто перевчатися, якщо ти лівша.

Немає загальноприйнятого та чіткого пояснення, чому дехто правші, а дехто лівші. Втім, з цього приводу існують декілька теорій. Одна з них полягає в тому, що наше тіло асиметричне (права половина не ідентична лівій). Тому і права та ліва півкулі мозку людини функціонують теж по‑різному. Також, нерви зв’язують кожну півкулю з протилежною стороною тіла: права півкуля з лівою й навпаки.

Звідси слідує, що якщо ліва частина мозку має перевагу, то права частина тіла являється більш досконалою та краще пристосованою. Все що ми робимо при житті (читаємо, готуємо, пишемо) – все це відбувається завдяки лівій півкулі мозку. У лівші навпаки: в нього відбувається перестановка, права частина мозку домінує над лівою, тому такі люди краще володіють лівою стороною тіла. Така риса часто передається спадково, тому у батьків-лівшів скоріше народиться дитина-лівша, а у правшів – правша.

ФАКТ

Окрім правшів і лівшів, розрізняють так само амбідекстрів – людей що однаково добре володіють обома руками, і амбісіністрів – тих, кому складно використовувати й праву, і ліву руку.


Приблизно кожна десята людина — лівша. Існує думка, що серед дівчат в два рази менше лівшів, ніж серед хлопців. Така відмінність пояснюється тим, що обидві півкулі головного мозку відповідають за різні сторони життя. Права півкуля мозку відповідає за сприйняття інформації та емоційність, тому лівші все сприймають узагальнено та інтуїтивно. Ліва ж півкуля відповідає за деталі та аналіз, тому правші більш схильні до логіки та раціональності.Як правило, до 5 років стає остаточно зрозуміло лівша ти чи правша. А оскільки ними народжуються, то й перевчатися не слід. Причина тут ховається в роботі мозку, який у будь-якому разі не стане від того працювати інакше. Тому й перевченим лівшам буває ще складніше писати та вчитися взагалі.

Відповідно до соціологічної теорії, завдяки своїй винятковості лівші показують кращі результати в певних видах діяльності. Ліва рука часто переважає у композиторів, художників, спортсменів, організаторів; права – у лінгвістів, інженерів, математиків.

Відомі лівші:

Леонардо да Вінчі, видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження. Був амбідекстром.

Чарлі Чаплін,
англійський та американський кіноактор і кінорежисер. Визнаний як один з найкращих коміків в історії світового кіно, тричі нагороджений премією «Оскар». Грав на скрипці теж лівою рукою.

Юлій Цезар, окрім того, що міг займатися трьома справами одночасно, він ще й давньоримський державний і політичний діяч, полководець, письменник.

OS
 

Останні новини Чернігівщини

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії

Село на Чернігівщині обстріляли зі ствольної артилерії 09:57

27 червня 2022 року, з 19.20 до 19.35 у районі населеного пункту Гірськ Чернігівської області зафіксовано 15 вибухів (виходів) та 15 вибухів (приходів).

Життя блокадного Чернігова 一 Суспільне Чернігів покаже виставу «Тиловий Що?Денник»

Життя блокадного Чернігова 一 Суспільне Чернігів покаже виставу «Тиловий Що?Денник» 09:51

28 червня о 23:00 в ефірі Суспільне Чернігів та всіх регіональних телеканалах Суспільного вийде телеверсія вистави «Тиловий Що?Денник» Чернігівського обласного молодіжного театру.

Уряд затвердив програми безповоротних грантів на створення теплиць і садів 09:45

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило програми безповоротних грантів для аграріїв, які були затверджені на черговому засіданні Кабінету Міністрів України.

На Чернігівщині екологи нарахували близько 10 мільярдів гривень шкоди, завданої землям та атмосферному повітрю

На Чернігівщині екологи нарахували близько 10 мільярдів гривень шкоди, завданої землям та атмосферному повітрю 09:31

Через авіаційні бомбардування та ракетні обстріли російськими військами на Чернігівщині виникли надзвичайні ситуації, наслідками яких стали пошкодження підприємств, житлових будинків та лісових насаджень.

Навчання у Гомельскій області та обстріли прикордоння із різних видів зброї: Генштаб про ситуацію на ранок 28 червня

Навчання у Гомельскій області та обстріли прикордоння із різних видів зброї: Генштаб про ситуацію на ранок 28 червня 09:25

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 28 червня 2022 року.