Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 04:45:34

Чи важливі 10 тисяч кроків на день для активного способу життя?

13.09.2015   15:27Агенцiя

10 тисяч кроків щодня — чи дійсно це така необхідність для активного способу життя? Спробуємо розібратися, що ховається за цим правилом.

Активний спосіб життя — це і мода, і необхідність нашого часу. А простий спосіб підвищити свою активність — ходити пішки. Ходьба є простим видом тренування, для якого вам не потрібний ні тренер, ні особлива підготовка. А нагородою стане струнка фігура, здорове серце та судини.

Щоденне навантаження зручно вимірювати в кілометрах або в кроках. Для цієї мети були розроблені спеціальні крокоміри — фітнес-трекери — пристрої, що відзначають вашу щоденну активність.

Зазвичай лікарі рекомендують проходити щодня 5—10 км або робити 10 тисяч кроків. Може здатися, що ця загадкова норма «10 тисяч кроків» — вигадка нашого часу. Однак це не так.

Крокоміри прийшли до нас із Країни висхідного сонця. В 60-х роках, коли японці готувалися до проведення Олімпіади, всіх буквально охопила «олімпійська лихоманка». Підхопивши загальний настрій на здоровий спосіб життя, одна фірма створила прилад, що в перекладі мав назву «вимірювач 10 тисячі кроків». Крокоміри швидко увійшли в моду, як і ідея про те, що 10 тисяч кроків на день — це мета, до якої повинен прагнути кожен, хто веде активний спосіб життя.

Але все ж цю норму, встановлену ​​в крокомірі, не було придумано довільно. Багато фахівців говорять: щотижнева норма помірної активності повинна становити не менше 150 хвилин. У перерахунку на кроки — це дорівнює 8 тисячам кроків на день — це так званий золотий стандарт. Можливо, для округлення цієї цифри були додані ще 2 тисячі, і в підсумку вийшло — 10 тисяч кроків на день.

Однак сьогодні фахівці рекомендують не сприймати буквально цю норму в 10 тисяч кроків. І ось чому:

1. 10 тисяч кроків — не межа для фізичної активності. І таких обмежень у ходьбі, вихід за які шкодив би здоров'ю, наскільки відомо, немає.
2. Фітнес-трекер може і помилятися. Особливо це стосується приладів, які кріпляться не на кісточку, а на зап'ясті.
3. Кроки у всіх різні і залежать від довжини ніг.
4. Якщо ви займаєтеся спортом (легка атлетика, плавання тощо), для вас 10 тисяч кроків буде всього лише невеликим доповненням до ваших регулярних занять. Однак для тих, хто веде малорухливий спосіб життя і щодня робить не більше 3 тисяч кроків, 10 тисяч кроків — це необхідний мінімум.
5. Краще не рахувати кроки, а відмовитися від малорухливого способу життя: не ставтеся до правила «10 тисячі кроків» як до незмінної істини, а прагніть завжди бути фізично активними.

epochtimes.com.ua

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини