Чи важливі 10 тисяч кроків на день для активного способу життя?
10 тисяч кроків щодня — чи дійсно це така необхідність для активного способу життя? Спробуємо розібратися, що ховається за цим правилом.

Активний спосіб життя — це і мода, і необхідність нашого часу. А простий спосіб підвищити свою активність — ходити пішки. Ходьба є простим видом тренування, для якого вам не потрібний ні тренер, ні особлива підготовка. А нагородою стане струнка фігура, здорове серце та судини.
Щоденне навантаження зручно вимірювати в кілометрах або в кроках. Для цієї мети були розроблені спеціальні крокоміри — фітнес-трекери — пристрої, що відзначають вашу щоденну активність.
Зазвичай лікарі рекомендують проходити щодня 5—10 км або робити 10 тисяч кроків. Може здатися, що ця загадкова норма «10 тисяч кроків» — вигадка нашого часу. Однак це не так.
Крокоміри прийшли до нас із Країни висхідного сонця. В 60-х роках, коли японці готувалися до проведення Олімпіади, всіх буквально охопила «олімпійська лихоманка». Підхопивши загальний настрій на здоровий спосіб життя, одна фірма створила прилад, що в перекладі мав назву «вимірювач 10 тисячі кроків». Крокоміри швидко увійшли в моду, як і ідея про те, що 10 тисяч кроків на день — це мета, до якої повинен прагнути кожен, хто веде активний спосіб життя.
Але все ж цю норму, встановлену в крокомірі, не було придумано довільно. Багато фахівців говорять: щотижнева норма помірної активності повинна становити не менше 150 хвилин. У перерахунку на кроки — це дорівнює 8 тисячам кроків на день — це так званий золотий стандарт. Можливо, для округлення цієї цифри були додані ще 2 тисячі, і в підсумку вийшло — 10 тисяч кроків на день.
Однак сьогодні фахівці рекомендують не сприймати буквально цю норму в 10 тисяч кроків. І ось чому:
1. 10 тисяч кроків — не межа для фізичної активності. І таких обмежень у ходьбі, вихід за які шкодив би здоров'ю, наскільки відомо, немає.
2. Фітнес-трекер може і помилятися. Особливо це стосується приладів, які кріпляться не на кісточку, а на зап'ясті.
3. Кроки у всіх різні і залежать від довжини ніг.
4. Якщо ви займаєтеся спортом (легка атлетика, плавання тощо), для вас 10 тисяч кроків буде всього лише невеликим доповненням до ваших регулярних занять. Однак для тих, хто веде малорухливий спосіб життя і щодня робить не більше 3 тисяч кроків, 10 тисяч кроків — це необхідний мінімум.
5. Краще не рахувати кроки, а відмовитися від малорухливого способу життя: не ставтеся до правила «10 тисячі кроків» як до незмінної істини, а прагніть завжди бути фізично активними.
epochtimes.com.ua
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48
Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44
Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40
УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33
22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28
Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.