Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 липня, 05:24:19

Що таке «ім'я» і з чим його їсти?

05.04.2015   12:29Агенцiя

У мовознавстві є розділ, що вивчає власні імена. Називають його антропонімікою.

Чимало науковців працювало, розвиваючи цю царину, адже у власних іменах відбивається історія народів, їхній побут, соціальний уклад. Вивчаючи стародавні рукописні книги, церковні грамоти, весільні акти й інші документи минулого, науковці кожного разу роблять дивовижні знахідки.

Так, скажімо, в Україні з давніх давен поряд з іменами, що давалися під час хрещення, люди мали прізвиська, що вживалися, може, навіть частіше, ніж самі імена. Прізвиська ставали прізвищами, що дійшли до нашого часу. Особливо вражають, зворушують і навіть веселять козацькі прізвища: Затуливітер, Підопригора, Нетудихата, Неїжмак, Непийпиво, Куйбіда. Науковці пояснюють це тим, що люди на той час і на тих глухих теренах були вельми забобонними. Такі імена давалися начебто для обману нечистої сили.

У давні часи стародавні єгиптяни вірили, що ім'я – це символічне відображення душі. Мешканці долини Нілу вважали, що ім'я сильно впливає на його носія, формує його долю. Цим науковці пояснюють звичай єгиптян давати два імені: одне – "мале", для повсякденного вжитку, а інше – "велике", що зберігалося в таємниці для сторонніх. Давні римляни вірили, що ім'я – ключ до долі його власника. До речі, написання імені догори дригом вважалося магічним прийомом, здатним змінити людське життя.

Чи існує насправді зв'язок між ім'ям людини, її вдачею та долею? Щоб установити цю залежність, потрібно проробити докладну роботу – зібрати й зіставити сотні, а то й тисячі відомостей про життя людей з однаковими іменами.

Проте, вже сьогодні відомо, що ім'я здатне впливати на нервову систему, на здоров'я того, хто є його носієм. В Англії дослідники, спираючись на медичну статистику, дійшли цікавого висновку. Виявляється, втричі частіше потерпають від серцево-судинних захворюваня люди, чиї імена починаються з літер останньої третини алфавіту. А вчені Чиказького університету завдяки статистиці з'ясували, що до нервово-психічних розладів схильні та, хто в подарунок від батьків дістав чудернацькі імена. Так, батьки з Нового Орлеану назвали своїх трьох дітей Му, Бу і Гу. З дітей постійно глузували однолітки, безперестанне очікування образ вплинуло на їхню психіку.

Відомо, що різна музика по-різному впливає на людину. Є припущення, що й власні назви можуть впливати на людей по-різному. Щоправда, ніхто ще не пояснив, як це відбувається. Дослідники мають лише непрямі докази зв'язку людини з її ім'ям, однак до науково обґрунтованих висновків ще далеко.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36

Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.

Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42

Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.

ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01

Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.

Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40

Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини