Синдром «вечора неділі»: топ-7 порад, як його уникнути
Увечері кожної неділі у багатьох людей з'являється розуміння того, що веселощі закінчилися, завтра понеділок, а попереду, взагалі, весь трудовий тиждень.

Більшість людей не впадають у справжню депресію, але стикаються з почуттям втрати свободи і відповідальності, які погіршують настрій. Тож в нагоді стануть поради, як впоратися із синдромом «вечора неділі» та провести час із користю та задоволенням, а не в депресії.
1. Не треба спати занадто довго
Вчені застерігають, що надлишок сну може впливати на організм людини точно так само негативно, як і його нестача. Якщо ви прокинетеся в обід неділі, то ви безсумнівно зіткнетеся з безсонням в ніч на понеділок. Краще дотримуватися звичайного режиму сну, більше відпочивати, читати і гуляти на свіжому повітрі.
2. Зустрічайтеся з друзями
У неділю може особливо яскраво проявитися відчуття самотності, особливо, якщо ви живете самі. Не дозволяйте цим емоціям впливати на вас. Візьміть собі за правило зустрічатися з друзями або родичами, проводити разом час, ходити в кіно, грати в боулінг, влаштовувати щотижневі пікніки або знайдіть інше заняття, яке вам до душі. Це забезпечить комфорт - хороша компанія і розвага допоможуть розслабитися і отримати задоволення.
3. Плануйте понеділок
Синдром «вечора неділі» безпосередньо пов'язаний з думками про те, що понеділок буде жахливо важким, заваленим роботою і нудним. Якщо у вас буде щось в планах, чого можна чекати з нетерпінням, це підвищить настрій. Заплануйте зустріч у барі з друзями або спільний перегляд улюбленого телешоу. Коли закінчуються вихідні, важливо мати щось позитивне в планах на понеділок.
4. Вимкніть комп'ютер
Якщо цілий день у неділю ви відповідаєте на електронні листи по роботі, пишете твіти або пости у соцмережах, ви не відпочинете. Адже цей день нічим не відрізнятиметься від звичайного робочого дня. Відмова від смартфона, комп'ютера і навіть телевізора дозволить набратися сил. Краще проведіть час на свіжому повітрі, якщо погода дозволяє. Якщо ні, то залишіться вдома і почитайте книгу, приготуйте щось смачненьке і покличте на вечерю друзів.
5. Приберіть безлад у справах
Якщо у вас є незакінчені проекти і недороблена робота, вони можуть зробити майбутній робочий тиждень більш важким. Використовуйте трохи часу в неділю для того, щоб навести порядок: розберіть речі в шафі, а їжу в холодильнику. Увімкніть улюблену музику і виконуйте всю роботу під її акомпанемент. Коли ви закінчите, ви не відчуєте ні краплі втоми. Однак пам'ятайте, що перед тим, як приступати до роботи, переконайтеся, що вона не забере у вас всі вихідні.
6. Займіться собою
Сеанс манікюру, педикюру, масажу, візит до перукаря або у спа-салон, тренування у спортзалі або фітнес-клубі - забезпечать відпочинок і гарний настрій на вихідні та весь наступний робочий тиждень. Ці процедури дозволять розслабитися, відчути себе краще і привабливіше. Приділіть собі час, і в понеділок ви будете почувати себе значно краще.
7. Не полінуйтеся приготувати щось особливе
Приготування смачної вечері або кількох страв, яких вистачить на весь тиждень - хороший спосіб пробудити почуття і підняти настрій (якщо ви, звичайно, любите готувати). На кухні ви зможете насолодитися різними запахами, смаками і випробувати нові особливі інгредієнти. Поділіться приготованини стравами з друзями. Хороше харчування впливає на наше самопочуття. А якщо ви приготуєте їжу наперед, то на тижні у вас буде більше вільного часу і після роботи вам не доведеться проводити на кухні багато часу.
А як Ви долаєте синдром "вечора неділі" і чи, взагалі, буває у Вас таке відчуття?
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.