16 травня – День біографів
Перефразовуючи відомі слова, сьогодні можна сказати: якщо біографії хто -то пише, значить, їх хтось читає. І сьогодні саме той день, коли варто перечитати біографію улюбленого письменника, артиста або познайомитися з життєписом давно цікавить вас людини. А, може бути, знайдеться час, щоб згадати деталі власного життя і почати складати автобіографію.
Чому саме сьогодні? Тому що 16 травня відзначається День біографів (Biographers Day). Сьогодні знаючі і допитливі люди відзначають річницю першої зустрічі Семюела Джонсона (Samuel Johnson, 1709-1784) зі своїм біографом Джеймс Босуелл (James Boswell, 1740-1795). Чоловіки зустрілися в одному з книжкових магазинів Лондона в 1763 році, а результатом зустрічі і встановилися між ними відносин стала опублікована в 1791 році двотомна «Життя Семюела Джонсона».
Як відомо, англієць Семюель Джонсон, або Доктор Джонсон , як його частіше називали, був видатним критиком, лексикографом і поетом другої половини 18 століття. Найзнаменитішим його працею став «Тлумачний словник англійської мови» (Dictionary of the English Language), над яким Джонсон працював 9 років.
Шотландців Джеймс Босуелл, письменнику і мемуаристів, після зустрічі з Джонсоном випала честь протягом багатьох років записувати бесіди Джонсона, його неймовірно дотепні висловлювання та критичні зауваження. «Життя Семюела Джонсона», на думку багатьох літературних критиків, стала найбільшою біографією англійською мовою, популярної та читаною і по сей день.
Саме слово біографія походить від двох старогрецьких слів — життя і пишу. Іншими словами, біографією називають життєпис людини, створене іншою людиною або кількома людьми. У більшості випадків біографія стає найпершим джерелом інформації, яку ми хочемо отримати про людину. Саме завдяки скурпулезность і невтомній праці біографів до наших днів дійшли навіть самі, здавалося б, незначні відомості про життя великих людей тієї чи іншої епохи, про вдачі і звичаї цієї епохи.
Одним з перших біографів можна назвати давньогрецького філософа Плутарха. Добре відомо ім'я першого видавця і біографа А. С. Пушкіна — П. В. Анненкова, ім'я біографа Л. Н Толстого — П. І. Бірюкова. На жаль, імена багатьох видатних біографів забуті, але залишені ними життєпису завжди будуть цінним літературною спадщиною будь-якої країни і невичерпним матеріалом для досліджень.
Останні новини Чернігівщини
«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19
Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.
Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07
Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.
Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05
У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.
Бійцям 119-ої бригади Сил ТрО у міській раді вручили відзнаки 12:02
Захисникам вручили відзнаки.