Новорічна красуня - ялинка. ФОТОрепортаж
Найвідоміший новорічний символ - це звичайно ж новорічна ялинка. Звичай прикрашати це хвойне дерево з'явився в середньовічній Німеччині.
- Наші пращури щиро вірили, що в кожному дереві живуть духи. Для того, щоб утихомирити духів, на гілках дерев розвішували різні предмети. Наприклад: яйця, які вважалися символом родючості, горіхи символізували незбагненність Божого промислу, або ж яблука. Прикрашали тільки вічнозелене дерево, так як предки вірили, що воно здатне злякати різні негаразди і хвороби.
- Спочатку було прийнято в оселях вішати тільки гілки сосни або ж ялинки, а пізніше вирішили, що ціле дерево - оберіг більш надійний.
- Перша новорічна ялинка була встановлена у французькій провінції Ельзас. Це було у 1600 році. Її прикрасили трояндами, зробленими з паперу.
- В Німеччині з 1737 ялинку почали прикрашати мішурою і паперовими обрізками. Минуло 38 років і новорічну ялинку вже прикрашали картоплею, яку спеціально покривализолотою або срібною фарбою. Це було досить дороге задоволення, бо в ті часи картопля в Європі була справжньою рідкістю.
- Ялинку стали прикрашати свічками з 1815 року. Більш звичні нам іграшки зі скла почали вішати в 1850 році. Хоча виготовлений першу скляну кульку на новорічну ялинку зробили ще у 16 столітті в Саксонії.
- Німці робили перші штучні різдвяні ялинки з гусячого пір'я.
- Тільки в США щорічно розсилається більше трьох мільйонів різдвяних листівок.
- У всі часи новорічне дерево встановлювали посередині вітальні - в цій кімнаті збиралося багато людей, кожен зі своєю енергетикою. А ялинка славиться як енергетичний вампір - вона все, і хороше, і погане забирає на себе. За формою ялинка нагадує антену, яка ніби з’єднує людей із космосом. Кажуть, що за допомогою цієї антени дерево посилає в космос всі ваші бажання. Напевно, саме тому багато з них має тенденцію виконуватися саме в новорічну ніч.
- За порадами біоенергетиків ялинку потрібно прикрашати за добу до настання Нового року, причому зробити це потрібно до 12 години дня. Після того, як всі іграшки будуть розвішані, потрібно обійти лісову красуню зліва направо. Добре якщо вся сім’я візьме участь у такому передноворічному хороводі.
- Для зміцнення сімейних відносин ялинку бажано встановлювати зліва при вході в кімнату.
ФОТОрепортаж Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.