7 листопада - День Жовтневої революції 1917 року
Формально новий свято, засноване в 2010 році, на самому справі має давню історію і знаком будь-якій людині, що народилася і вихованому в Радянському Союзі. До 1991 року 7 листопада був головним святом СРСР і носив більш урочисте, ніж зараз, назва — День Великої Жовтневої соціалістичної революції.

Протягом всієї радянської епохи 7 листопада був «червоним днем календаря», тобто державним святом, який відзначали не тільки особливим кольором в щоденнику, а й обов'язковими демонстраціями трудящих, що проходили в кожному місті країни. Історія цього свята закінчилася з розпадом Радянського Союзу і розвінчанням комуністичної ідеології.
У сучасній Росії свято було перейменовано спочатку в День злагоди і примирення (з натяком на необхідне примирення прихильників різних ідеологічних поглядів), а потім і скасований зовсім . Втім, в деяких колишніх республіках СРСР він продовжує існувати і до цього дня: в Киргизстані 7 листопада залишається вихідним днем ??і державним святом, а в Білорусі отримав нову назву — День Жовтневої революції, — але як і раніше відзначається.
У Росії 7 листопада перестало бути святом, зате увійшло в перелік пам'ятних дат. Відповідний закон був прийнятий в 2010 році. Це рішення можна вважати справедливим: незважаючи на спірну ідеологічне підгрунтя колишнього свята, складно заперечувати значення цієї дати в історії країни. Повстання у Петрограді в жовтні 1917 року, що завершилося соціалістичною революцією, визначило все подальше розвиток не тільки Росії, але й багатьох інших держав світу.
Для тих, хто вивчав історію вже в сучасній Росії і, можливо, приділив недостатньо уваги цій вісі, варто нагадати. В ніч з 7 на 8 листопада 1917 року в Петрограді відбулося повстання. По сигналу, яким став постріл крейсера «Аврора», озброєні робітники, солдати і матроси захопили Зимовий палац, повалили Тимчасовий уряд і проголосили Владу Рад, яка проіснувала довгих 73 роки.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.