Як чернігівські журналісти туристичний потенціал області перевіряли. ФОТОрепортаж
І на плоту по Десні сплавлялися, і екскурсоводів слухали, і в екстремальних змаганнях брали участь
Чим річки Чернігівщини заманюють туристів?
Пейзажі настільки мальовничі, що від захоплення просто перехоплює подих. Є можливість організувати різноманітні сплави на плотах по Десні, Снову та Сейму – різноманітні як за маршрутами, тривалістю, так і за рівнем комфорту. Ночувати можна як у наметовому таборі на березі, так і у котеджах з усіма зручностями. Крім того, до послуг туристів – золоті пляжі, риболовля, збір грибів та ягід, екскурсії до цікавих пам’яток та святих місць. Ці та багато інших принад пропонує гостям з України та з-за кордону сучасна Чернігівщина.
Про розвиток водного туризму в нашому регіоні йшла мова під час прес-туру18 червня, що організували керівник проекту «Кластер водного туризму в Чернігівській області» Сергій Провозін і Медіа-центр «Моє місто». «Водний туризм приваблює людей активних, котрі шукають нові враження та люблять відпочинок на природі, - пояснює Сергій Володимирович. – Зазвичай люди сприймають водний туризм як щось екстремальне, навіть небезпечне. Однак наші водні прогулянки цілковито безпечні. Сплав на наших плотах по Десні, Сейму чи Снову – це кілька днів задоволення, спокою та єднання з природою».
Знайомство журналістів з туристичним потенціалом річок Чернігівщини під час прес-туру складалося з декількох частин. Спершу ми відвідали чарівне містечко Седнів, розташоване на берегах найчистішої річки в Європі – Снові. Там можна оселитися як у звичайних «сільських хатках», що здають в оренду місцеві жителі, так і в комфортабельних будиночках з усіма зручностями на самому березі. Зокрема, «Дача в Седневі» - проект однієї з чернігівських агенцій нерухомості. Дерев’яні будиночки зведені спеціально для прийому гостей.
Чернігівські й столичні журналісти переконалися, що сучасний Седнів – одне з найкращих місць для сімейного відпочинку біля річки. Тут дуже гарно, недарма ж митці з усіх куточків України приїздять сюди у пошуках натхнення, як колись приїздили Тарас Шевченко, Леонід Глібов. Тут справді є, на що подивитися, приміром, старовинна садиба Лізогубів та Воскресенська церква-усипальня представників цього славетного роду, житловий будиночок козацьких часів – кам’яниця Лізогубів, містичний дерев’яний Георгіївський храм (той самий, де проходили зйомки стрічки жахів «Вій»).
Крім того, у Седневі можна покататися на конях, порибалити, здійснити сплав на плоту. «Учасників сплаву супроводжує досвідчений інструктор, який відповідає за безпеку. Зокрема, на Снові ходить наш пліт «Атаман», на якому можуть розміститися 8-10 людей, - пояснює Сергій Провозін. – Пліт оснащений пластиковими меблями, посудом, обладнанням для розведення вогнища та приготування їжі. Наші плоти унікальні, це наша власна розробка, конструкція запатентована, такі плоти виготовляють виключно в Чернігові. Зараз налагоджуємо їх промисловий випуск».
Наступним пунктом нашої прес-мандрівки був кемпінг поблизу с. Улянівка, розташований на березі Десни. Оскільки вода цього року дуже висока, можливість встановити кемпінг (від англ. camping - «проживання в наметі») з’явилася буквально декілька днів тому. Тож журналісти були першими, хто відвідав кемпінг «Річковий уют». Зауважимо, що це пілотний проект, тож про стаціонарний майданчик для авто, мийку чи автосервіс поки що не йдеться. Мова лише про поселення в наметовому таборі (у своїх чи орендованих наметах) та цілий комплекс додаткових послуг (приготування їжі, організацію концертів і фестивалів, лазертаг і пейнтбол, польоти на повітряній кулі тощо). Якщо справа піде, таких кемпінгів на Десні, ймовірно, з’явиться декілька.
Після того, як представники ЗМІ випробували на собі декілька екстремальних розваг, зокрема, «військову» гру лазертаг та стрибки з високого дерева, нас по-похідному, але дуже смачно погодували (грибна юшка, чудовий плов, нарізка з овочів, м’ясна нарізка). Далі нам провели інструктаж щодо поводження під час сплаву (не стрибати у воду з бортика, не розпалювати багаття тощо) та запросили на найбільший пліт у «деснянській річковій флотилії» під назвою «Надія». Тож розмова про принади водного туризму на Чернігівщині продовжилася вже «на плаву».
За словами Сергія Провозіна, чернігівські фахівці розробили дуже цікаві маршрути Десною: найдовший - від Новгорода-Сіверського до Чернігова, однак стартувати також можна в Салтиковій Дівиці, Макошині, Улянівці, тоді подорож триватиме три-чотири дні чи всього один день. Це дає можливість проводити походи для співробітників фірми, ділових партнерів, або в нестандартний спосіб відзначати весілля, день народження, ювілей фірми. Так вже не перший рік відпочивають дипломати, депутати Верховної Ради.
Цікаво й корисно відпочивати також на річці Сейм. Для цього в тій акваторії діє пліт «Гетьман», розрахований на 8-10 чоловік. Під час мандрівки можна відвідати величну гетьманську столицю – місто Батурин. Харчувати учасників сплаву можуть з продуктів, які вирощені на екологічній фермі. Також є можливість зупинитися на ночівлю в комфортабельній садибі зеленого туризму «Північний ліс», покататися на конях. Щодо цінової політики під час сплавів, то вона також різниться: від економного варіанту «Молодіжний» (130 грн. на добу з людини) до категорії VIP сплав (з чотириразовим харчуванням і ночівлею в котеджах).
Водна мандрівка починається з інструктажу щодо техніки безпеки, потім туристи заходять на пліт. Свої речі та продукти харчування вони розміщують у контейнерах. До речі, дощ на плоту не страшний, тому що є «дах» над головою. Їжа готується на березі під час стоянки плоту. Місця стоянок заздалегідь визначені маршрутом. Про це детальніше можна почитати на сайті www.desnatravel.com Варто зауважити також, що кожен пліт має засоби для безпеки: рятувальні жилети, рятувальний круг, надувний човен, вогнегасник, санітарну аптечку. Серед додаткових послуг: виступ фольклорного колективу, пізня вечеря в світлі факелів, тренінг на альпійських трасах між деревами чи екологічна мандрівка з кандидатом біологічних наук.
А завершується подорож прибуттям до того місця, де на туриста чекає автомобіль чи автобус. Цього разу представники ЗМІ пришвартувалися «на переправі» в мікрорайоні Бобровиця. На згадку про день, проведений так змістовно, цікаво й головне – «екологічно», тобто на природі, у спогляданні на чудові краєвиди та приємному спілкуванні, нагадували купа гарних фото та відчуття того, що ти сповнений нових вражень і свіжих сил. Тож всі ми особисто переконалися, що водні мандрівки річками Чернігівщини варті уваги, це чудовий відпочинок!
ФОТО Вероніка Рибак
Останні новини Чернігівщини
Про нові підходи до утвердження національної ідентичності — на коордраді в ОДА 12:35
Декомунізація та дерусифікація на Чернігівщині, облаштування музейних експозицій у закладах освіти, заходи національно-патріотичного виховання.
Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 05 жовтня 2024 року 12:09
Армія РФ протягом доби 4 жовтня атакувала дві прикордонні громади Чернігівщини.
«Перейди за посиланням та проголосуй за дитину на конкурсі»: поліцейські застерігають громадян від шахраїв 10:37
Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті.
Новий проєкт Expertise France на Чернігівщині – EU4Innovation East 10:03
Ще один проєкт з підтримки відновлення та відбудови Чернігівської області презентували 2 жовтня команді ОВА представники французького агентства міжнародного технічного співробітництва Expertise France.
Аварія на каналізаційному колекторі в районі Шерстянки – надзвичайна ситуація місцевого рівня 09:21
Таке рішення ухвалили на оперативному засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 4 жовтня.