16 травня – День біографів
Перефразовуючи відомі слова, сьогодні можна сказати: якщо біографії хтось пише, значить, їх хтось читає. І сьогодні саме той день, коли варто перечитати біографію улюбленого письменника, артиста або познайомитися з життєписом давно цікавить вас людини. А, може бути, знайдеться час, щоб згадати деталі власного життя і почати складати автобіографію.

Чому саме сьогодні? Тому що 16 травня відзначається День біографів (Біографи день). Сьогодні знаючі і допитливі люди відзначають річницю першої зустрічі Семюела Джонсона (Samuel Johnson, 1709-1784) зі своїм біографом Джеймсом Босуелл (Джеймс Босуелл, 1740-1795). Чоловіки зустрілися в одному з книжкових магазинів Лондона в 1763 році, а результатом зустрічі і сталих між ними відносин стала опублікована в 1791 році двотомна “Життя Семюела Джонсона”.
Як відомо, англієць Семюел Джонсон, або Доктор Джонсон, як його частіше називали, був видатним критиком, лексикографом і поетом другої половини 18 століття. Найзнаменитішим його працею став “Тлумачний словник англійської мови” (Тлумачний словник англійської мови), над яким Джонсон працював 9 років.
Шотландцеві Джеймсу Босуелл, письменнику і мемуарист, після зустрічі з Джонсоном випала честь протягом багатьох років записувати бесіди Джонсона, його неймовірно дотепні висловлювання і критичні зауваження. “Життя Семюела Джонсона”, на думку багатьох літературних критиків, стала найбільшою біографією англійською мовою, популярною і читається і донині.
Саме слово біографія відбулася від двох давньогрецьких слів – життя і пишу. Іншими словами, біографією називають життєпис людини, створене іншою людиною або кількома людьми. У більшості випадків біографія стає найпершим джерелом інформації, яку ми хочемо отримати про людину. Саме завдяки скурпулезностью та невтомній праці біографів до наших днів дійшли навіть самі, здавалося б, незначні відомості про життя великих людей тієї чи іншої епохи, про вдачі і звичаї цієї епохи.
Одним з перших біографів можна назвати давньогрецького філософа Плутарха. Добре відомо ім’я першого видавця і біографа А. С. Пушкіна – П. В. Анненкова, ім’я біографа Л. Н Толстого – П. І. Бірюкова. На жаль, імена багатьох видатних біографів забуті, але залишені ними життєпису завжди будуть цінним літературною спадщиною будь-якої країни і невичерпним матеріалом для досліджень.
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 16 осіб постраждали.

Управління транспорту рекомендує пасажирам безготівковий розрахунок за проїзд 09:23
Пасажирам громадського транспорту управління транспорту Чернігівської міської ради рекомендує обирати безготівковий спосіб розрахунку за проїзд.
Розтратила півмільйона гривень, що призначалися на соціальні виплати та пенсії: поліція відкрила кримінальне провадження 09:19
Поліцейські розслідують факт розтрати коштів співробітницею одного з відділень поштового зв’язку в Чернігівському районі. Гроші призначалися на соціальні виплати та пенсії місцевих мешканців.

30 листопада - цей день в Україні та в світі 09:17
ДЕНЬ 645 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 645 RUSSIAN AGRESSION
Поліція розслідує обставини ДТП з травмованими в Корюківському районі 19:48
Сьогодні, близько 8-ї ранку, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч неподалік села Дягова сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди.