16 січня – День Беркута
Загони міліції особливого призначення в Україні, які ми знаємо зараз як Беркут, були створені у відповідь на виклики, які виникли ще в роки радянської перебудови.

Зростаюча напруженість і агресія, мобілізація і цинізм злочинного середовища змусили владу вдатися до адекватних заходів і 3-го жовтня 1988-го року, у відповідності з наказом Міністерства Внутрішніх Справ СРСР № 0206 вперше в історії нашої держави були створені спеціальні загони, які увійшли до складу правоохоронних органів і на яких була покладена особливо небезпечна місія. Вже 5-го грудня 1988-го року в Українській союзній республіці за системою МВС було віддано вказівку про належну організацію цих загонів і відповідні підрозділи були сформовані в Київській столиці, а також у Львові, Дніпропетровську, Одесі та Донецьку.
Ці загони міліції стали відповіддю у боротьбі зі злочинністю в значних масштабах, де інші органи правопорядку в поодинці впоратися були просто не в змозі і стали надійною підтримкою для всіх правоохоронних органів, здійснюючи справжнє бойове прикриття, зупиняючи озброєних злочинців нестримною силою. На ці загони були покладені функції штурму будівель і споруд, захоплених бандитами і терористами, звільнення заручників, і багато іншого, що вимагає максимальних зусиль і особливої бойової і тактичної підготовки.
З набуттям незалежності України підрозділи ОМОН, які довели свій високий професіоналізм і спроможність, Наказом МВС України від 16-го січня 1992-го року були реорганізовані в підрозділи “Беркут”.
Професіоналізм, властивий підрозділам Беркут дозволяє сказати ствердно – ці загони найбільш мобільні в усіх відношеннях. Вони добре підготовлені до критичних моментів і готові діяти в умовах будь-яких надзвичайних ситуацій, коли потрібно зупинити і затримати озброєних злочинців, забезпечити правопорядок в зонах стихійних катастроф і лих. Їх використовують для припинення найнебезпечніших видів злочинів, включаючи масові безлади і групові хуліганські прояви. Вони здійснюють якісне прикриття інших органів міліції при припиненні резонансних злочинів.
Робота органів правопорядку завжди була небезпечна і важка. Не рідко працівникам міліції доводиться ризикувати не тільки своїм здоров’ям, а й життям заради того, щоб ми з вами могли спокійно і безпечно жити і ходити по вулицях. За даними офіційної статистики серед загиблих міліціонерів – велика частина саме працівників загонів міліції особливого призначення.
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 16 осіб постраждали.

Управління транспорту рекомендує пасажирам безготівковий розрахунок за проїзд 09:23
Пасажирам громадського транспорту управління транспорту Чернігівської міської ради рекомендує обирати безготівковий спосіб розрахунку за проїзд.
Розтратила півмільйона гривень, що призначалися на соціальні виплати та пенсії: поліція відкрила кримінальне провадження 09:19
Поліцейські розслідують факт розтрати коштів співробітницею одного з відділень поштового зв’язку в Чернігівському районі. Гроші призначалися на соціальні виплати та пенсії місцевих мешканців.

30 листопада - цей день в Україні та в світі 09:17
ДЕНЬ 645 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 645 RUSSIAN AGRESSION
Поліція розслідує обставини ДТП з травмованими в Корюківському районі 19:48
Сьогодні, близько 8-ї ранку, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч неподалік села Дягова сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди.