Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 07:07:33

16 січня – День Беркута

16.01.2013   07:50Агенцiя

Загони міліції особливого призначення в Україні, які ми знаємо зараз як Беркут, були створені у відповідь на виклики, які виникли ще в роки радянської перебудови.

Зростаюча напруженість і агресія, мобілізація і цинізм злочинного середовища змусили владу вдатися до адекватних заходів і 3-го жовтня 1988-го року, у відповідності з наказом Міністерства Внутрішніх Справ СРСР № 0206 вперше в історії нашої держави були створені спеціальні загони, які увійшли до складу правоохоронних органів і на яких була покладена особливо небезпечна місія. Вже 5-го грудня 1988-го року в Українській союзній республіці за системою МВС було віддано вказівку про належну організацію цих загонів і відповідні підрозділи були сформовані в Київській столиці, а також у Львові, Дніпропетровську, Одесі та Донецьку.

Ці загони міліції стали відповіддю у боротьбі зі злочинністю в значних масштабах, де інші органи правопорядку в поодинці впоратися були просто не в змозі і стали надійною підтримкою для всіх правоохоронних органів, здійснюючи справжнє бойове прикриття, зупиняючи озброєних злочинців нестримною силою. На ці загони були покладені функції штурму будівель і споруд, захоплених бандитами і терористами, звільнення заручників, і багато іншого, що вимагає максимальних зусиль і особливої бойової і тактичної підготовки.

З набуттям незалежності України підрозділи ОМОН, які довели свій високий професіоналізм і спроможність, Наказом МВС України від 16-го січня 1992-го року були реорганізовані в підрозділи “Беркут”.

Професіоналізм, властивий підрозділам Беркут дозволяє сказати ствердно – ці загони найбільш мобільні в усіх відношеннях. Вони добре підготовлені до критичних моментів і готові діяти в умовах будь-яких надзвичайних ситуацій, коли потрібно зупинити і затримати озброєних злочинців, забезпечити правопорядок в зонах стихійних катастроф і лих. Їх використовують для припинення найнебезпечніших видів злочинів, включаючи масові безлади і групові хуліганські прояви. Вони здійснюють якісне прикриття інших органів міліції при припиненні резонансних злочинів.

Робота органів правопорядку завжди була небезпечна і важка. Не рідко працівникам міліції доводиться ризикувати не тільки своїм здоров’ям, а й життям заради того, щоб ми з вами могли спокійно і безпечно жити і ходити по вулицях. За даними офіційної статистики серед загиблих міліціонерів – велика частина саме працівників загонів міліції особливого призначення.
 

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини